Younousse Sankhare: Giresun’da can güvenliğim yok

Exxo

New member
Spor Toto Muhteşem Lig ekiplerinden Giresunspor’un dönem başında Yunanistan’ın Panathinaikos grubundan bedelsiz olarak takımına kattığı Senegalli futbolcu Younousse Sankhare, yeşil-beyazlı kulüp hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ligde kalma savaşı veren Giresunspor’un Afrikalı futbolcusu Sankhare, Giresunspor lideri Hakan Karaahmet tarafınca tehdit edildiğini deklare etti.

“BAŞKAN KARAAHMET BENİ TEHDİT ETTİ, CAN GÜVENLİĞİM TEHLİKEDE”

Fransa’nın önde gelen spor gazetelerinden L’Equipe’e konuşan 32 yaşındaki futbolcu, Giresunspor lideri Hakan Karaahmet’in kendisini tehdit ettiğini vurgulayarak şunları söylemiş oldu:

”Bir maç oynadıktan daha sonra Hakan Keleş bana tekrar forma talihi vermedi. Hatta bir vakit daha sonra bana saçma sapan cezalar vermeye başladılar. Sessiz kaldım. En sonunda ise maaşımda indirime gitmemi istediler. Sportif Yönetici dairemi ve otomobilimi iade etmemi istedi. Mümkün olabilecek her türlü baskıyı yapıyorlar. İdman alanında kimi vakit güvenlik olmuyor ve alana başına gitmek zorunda kalıyorum. İdman alanına kuşkulu insanların geldiğini görüyorum, bu beni korkutuyor. Güvenliğim için endişeleniyorum. Lider bana, ‘Taraftarlar sana fazlaca kızgın. Bundan daha sonra başına gelebileceklerden ben sorumlu değilim’ dedi. Beni açıkça tehdit etti. Ne yapacağımı bilmiyorum.”

”BÜYÜKELÇİLİKLE TEMAS KURDUK, BU ŞİZOFRENİK BİR DAVRANIŞ”

Sankhare’nin avukatı da Senegalli oyuncuya yapılanlar hakkında ”Şizofrenik davranış” yorumunda bulunarak, “Onu göndermek için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını gördük. Bu şizofrenik bir davranış. Lider Sankhare’nin adresini taraftara açıklayabileceğini söylemiş oldu ki en büyük endişemiz da bu olur. Ona halka açık yerlerde dolaşmasını, asla yalnız kalmaması gerektiğini söylemiş oldum. Büyükelçilikle temas kurduk ve bekliyoruz.” diye konuştu.

”İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Üstün Lig grubu Giresunspor, Sankhare’nin savlarıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bazı basın yayın organlarında ve toplumsal mecralarda futbolcumuz Younousse Sankhare ile ilgili yer alan temelsiz haber ve tezler katiyetle gerçeği yansıtmamaktadır. Kulübümüzü suçlayıcı ve küçük düşürücü bu arka niyetli tavır ve davranışları külliyen reddediyoruz. Husus ile ilgili tüm hukuksal süreçler başlatılmış olup kulübümüz tarafınca ayrıntılı bilgilendirme kamuoyu ile ayrıyeten paylaşılacaktır. Bugüne kadar takımımıza kattığımız hiç bir futbolcumuz ile bu biçimde bir sorun yaşamadığımız üzere takımımızda yer alan ve ailemizin bir modülü olarak gördüğümüz tüm oyuncularımızın gerek kentimizde gerekse grubumuzda bulunmaktan çok memnun olduklarının bilinmesini ister, bahsin takdirini kamuoyuna bırakırız.”