UnitedHealth’in Optum ünitesindeki büyüme, pay senedine bedel kazandırdı

FreeDoom

New member
Muharrir – Dhirendra Tripathi

Investing.com – UnitedHealth Group (NYSE:UNH) payı, yan kuruluşu Optum’daki kuvvetli büyüme ile yıllık maksadın tekrar yükseltilmesi yardımıyla %2 kıymet kazandı.

Şirketin öteki ünitesi UnitedHealthcare de hayli geride kalmadı.

Sigortacı artık tüm yıl için düzeltilmiş pay başına hasılatının (EPS), temmuz ayında yaptığı 18,55 dolar iddiasına kıyasla 18,78 dolar olmasını bekliyor.

Hastalar için maliyetleri düşürüp sıhhat hizmetlerini düzgünleştirmek için analitik kullanan Optum’un üçüncü çeyrek geliri, biroldukça insanın birçok salgın niçiniyle hassas olan sıhhat sıkıntılarına sahip olmasıyla %14 artış yaşayarak 39,8 milyar dolara yükseldi.

Optum yönetimindeki tüm alanlar büyüdü. OptumHealth’te müşteri başına gelir artarken OptumInsight yeni müşteri kazandı.

UnitedHealthcare ünitesinin üçüncü çeyrek geliri %11 artışla 55,9 milyar dolar oldu. UnitedHealthcare hizmetinden faydalanan toplam kişi sayısı, bakım sigortası avantajlarında, ikili özel gereksinim planlarında ve Medicaid’de yaşanan kuvvetli büyüme yardımıyla 790.000 artış yaşadı. Medicaid hizmetleri yeni coğrafyalara ulaştı.

Şirket, Medicare Advantage’ın bu yıl muhtemelen 900.000’den çok kişiyi kaydettireceğini söylemiş oldu.

Genel olarak UnitedHealth Group’un üçüncü çeyrek geliri, %11 artışla 72,3 milyar dolar. Hem gelir tıpkı vakitte düzeltilmiş EPS, 4,52 dolar ile beklentileri aştı.