Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB) KPSS 70 puan ile kontratlı işçi alımı! Müracaat kaideleri neler?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Ulusal Savunma Bakanlığı, Ulusal Savunma Üniversitesi bünyesinde işçi kontratlı işçi alımı yapacağını deklare etti. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim İşçisi İstihdamına Ait Temel ve Metotlar Hakkında Yönetmelik’in 8’inci hususu uyarınca gerçekleştirilecek istidama ait müracaat koşulları ve tarihi tüm bilgileri ile belirtildi. İşte MSB kontratlı işçi alımı resmi ilan metni…

Ulusal Savunma Üniversitesi Bilişim Çalışanı alımı müracaatları 20 Eylül 2021 tarihinde başlamıştı. Adaylar 11 Ekim 2021 tarihine kadar Ulusal Savunma Bakanlığı İşçi Temin Daire Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresine elden/posta yoluyla gerekli evraklar ile bir arada müracaatlarını kolaylıkla yapabilecek.

(a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda belirtilen kuralları taşımak,

(b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği, elektronik haberleşme mühendisliği, bilgisayar bilimleri kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

(c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

(ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin konseyimi ve idaresi konusunda en az 3 (üç) yıllık, mesleksel deneyime sahip olmak. (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim işçisi olarak, 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4’üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel bölümde, toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim çalışanı olarak geçtiği belgelenen hizmet müddetleri dikkate alınır),

(d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla şimdiki programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

(e) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci unsurunun A fıkrasının 7’nci bendi kapsamında sevk edileceği hastaniçin sıhhat raporu almak,

(f) Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak,

(g) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

(ğ) Esnek çalışma saatlerine ahenk sağlayabiliyor olmak,

(h) Amaçlara yönelik ve sonuç odaklı çalışabilmek, analitik düşünme, planlama, tertip, iş takibi, grup çalışması ve bağlantı hünerleri gelişmiş, uygun derecede raporlama ve sunum maharetlerine sahip olmak.

(a) Fotoğraflı Müracaat formu ve 3 fotoğraf,

(b) Lisans diploması yahut okul çıkış dokümanının aslı yahut noter onaylı sureti (Belge aslının ibraz edilmesi halinde fotokopisi Kurumumuzca onaylanabilecektir),

(c) Eğitimini yurtharicinde tamamlamış olanların diploma denklik dokümanının onaylı örneği,

(ç) KPSS-P3 puanını gösteren KPSS sonuç dokümanı (KPSS-P3 puanı olmayan yahut evrak ibraz etmeyen adayın KPSS-P3 puanı 70 (yetmiş) olarak değerlendirilecektir),

(d) İngilizce lisanında Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanından (YDS) alınan puanı yahut buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösteren sonuç dokümanı (yabancı lisan puanı olmayan yahut doküman ibraz etmeyen adayın yabancı lisan puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir),

(e) Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir doküman,

(f) Son bir ay içerisinde alınmış isimli sicil kaydı dokümanı,

(g) Ayrıntılı Özgeçmiş,

(ğ) GENEL KAİDELER başlığının (ç) hususunda belirtilen mesleksel tecrübeyi ve müddetlerini gösterir doküman (Mesleki deneyimin bilişim işçisi olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Müddetlerin hesabında lisans mezuniyeti daha sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır. Başvurulan durumlar için özel kurallarda belirtilen mesleksel deneyim aşağıdaki konuları içerecek biçimde belgelenmelidir. Başvurulan konumlar ile ilgili alan bilgisi, çalışılan hizmetler/projeler ve bu hizmetlerin/projelerin kapsamı, projelerde kullanılan teknolojiler, çalışma mühletleri üzere ayrıntıları ayrıntılı olarak içeriyor olması gerekmektedir.

İstenen mesleksel deneyim koşulunu gösteren evraklar, bu alanda hizmetin/projenin geçtiği iş yerlerindeki bağlı olunan imzaya yetkili yönetici yahut temsile yetkili ortak tarafınca ıslak imzalanmış ve kaşelenmiş olarak onaylatılacaktır. İstenen mesleksel deneyim kuralını gösteren evrakları imzalayan bireylerin erişilebilir telefon, e-posta ve adres ayrıntıları ile durum ayrıntılarının de tıpkı evrak içerisinde ayrıyeten yer alıyor olması gerekmektedir. Müracaat kıymetlendirme komitesi, sağlanan bilgi ve evrakların doğruluğunu teyit etmek isterse, bu ayrıntıları ve dokümanları onaylayan gerçek ve/veya hükmî şahıslarla irtibata geçebilecektir. Sağlanan bilgi ve dokümanların doğruluğunun teyit edilememesi durumunda adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır),

(h) SGK Hizmet Dökümü,

(ı) GENEL KURALLAR başlığının (d) unsurunda belirtilen, en az iki yeni programlama lisanını bildiğini gösterir doküman,

(i) Her bir konum için ÖZEL Kurallar’da istenilen sertifikalar ile deneyim yahut tecrübesi gösteren evraklar (Sertifikalar imtihanla alınmış olmalıdır),

(j) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, adaylar tarafınca bilgisayarda BÜYÜK HARFLE doldurulacak, 2 (iki) suret çıktısı alınacaktır. Formun sağ üst kısmında yer alan fotoğraf kısmına yazıcı vasıtasıyla renkli fotoğraf baskısı yapılacak, mutlaka fotoğraf yapıştırılmayacaktır. İmzalı olarak teslim edilecektir.

RESMİ İLAN METNİ