Ulusal Eğitim Şurası’nda 128 hususta tavsiye sonucu

TerraNova

New member
Ulusal eğitim sistemi için tavsiye kararları almak üzere 7 yıl ortanın akabinde toplanan 20. Ulusal Eğitim Şurası’nda kurulan “Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği”, “Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi” ve “Öğretmenlerin Mesleksel Gelişimi” özel ihtisas komiteleri üyeleri, görüş ve tekliflerden oluşan taslak unsurlar üzerinde dünkü çalışmalarını tamamladı.

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında toplanan Şura Genel Konseyi’nde, dünkü özel ihtisas komitelerinde görüşülen 124 husus ile genel şuraya sunulan 4 yeni teklifin oylaması yapıldı.

Oylama kararı yeni 4 unsurun daha kabul edilmesiyle bir arada toplam 128 unsur, 20. Ulusal Eğitim Şurası tavsiye sonucu olarak kayıtlara geçti.

Bakan Mahmut Özer, kararların oylanmasının akabinde şura üyelerine yönelik yaptığı konuşmada, şu sözleri kullandı:

“Şurada alınan bu kararları, Ulusal Eğitim Bakanı olarak emanet olarak alıyorum. Sizleri temin ederim ki burada alınan kararlar, ister oy birliği ile ister oy fazlacaluğu ile olsun birebir takipçisi olacağım ve açık yüreklilikle şunu tabir ediyorum ki her üç ayda bir bunların gerçekleştirme oranlarını, hangi düzeye geldiğini, alanda hangi tesirlere sahip olduğunu fazlaca kapsamlı biçimde sizlerle paylaşacağım.”