Tepede yalnızlık var

FreeDoom

New member
Güzel olmaya istekli değilim

Patronum profesyonellikten fazlasını istiyorsa ne yapmalıyım? Patronum işinde çok kötü ve emrindeki 100 kişinin zamanını ve enerjisini boşa harcıyor. Eğer net değilse, doğrudan onun altındaki liderlerden biri olarak ben açıklayıcı sorular sorarım. Sinirli ve savunmacı hale gelir. Bir kadın olarak sırf onu rahat ettirmek için çekingen ve çapkın bir tavır sergilememem gerektiğini düşünüyorum ama son zamanlarda olumsuzluğum üzerinde çalışmak için ofisine çekildim. İlerlemenin en iyi yolu nedir? Tekrar vurgulamak gerekirse: Ben son derece profesyonelim; sadece kendimi daha lezzetli kılmak için tipik kız şarkıları ve dansları kullanmıyorum.

– İsimsiz
Patronunuz kendi tercihlerini yapma hakkına sahiptir, ancak işinizi etkili bir şekilde yapmanız için sizi gereksiz ve cinsiyete özgü çemberlerden geçirmeye zorlama hakkına sahip değildir. Keşke mektubunuzda daha fazla bilgi sunsaydınız. Olumsuzluk olarak gördüğü şeylerin ayrıntılarını sizinle paylaştı mı? Bu iletişim çıkmazına tercih edilen çözümler önerdi mi?

Korkarım yapabileceğiniz pek bir şey yok çünkü asıl sorun siz değilsiniz. Açıklayıcı sorular sorduğunuzda gerginleşiyor ve savunmaya geçiyorsa, bunun nedeni muhtemelen cevapları olmaması ve bunu kabul edememesidir. Kadınsı numaralarınızla onu etkilemenizi istiyorsa, bu kişisel bir sorundur. Eğer profesyonelseniz, ki öyle olduğunuza inanıyorum, yapmanız gereken tek şey bu. Bu arada, her ihtimale karşı, onun ofisine çekildiğinizi, yaptığınız konuşmayı ve ayrıca mantıksız davrandığı diğer durumları belgeleyin.

Hizmete göre bölünmüş

Altı ay önce hayal bile edilemeyecek bir durumla başa çıkma konusunda tavsiyenizi almak için yazıyorum. Amerikalı bir meslektaşı, savaş çabalarını desteklemek için gönüllü olarak İsrail'e gitti. Bu meslektaşına sadece izin verilmedi, aynı zamanda bu kişiye tahsis edilen yıllık izin günlerinin sayısını aşmak için özel izin de verildi.

Ofisteki tek iki Yahudi biziz ve ülkenin Yahudilerin azınlık olduğu bir bölgesinde yaşıyoruz. Patronlarımızın seyahat izinleri ve hatta fazladan izin günleri konusunda burnumu tutmaya hazırım çünkü bir işyerinden beklentim, bir çalışanın makul sınırlar içinde çıkarlarını ofis dışında da takip edebilmesidir.

Peki bu meslektaşımla çalışmaya nasıl devam etmeliyim? Bu meslektaşımı, bu eylemleriyle ortak, barışçıl dinimizi kirleten, kendinden nefret eden en kötü Yahudi olarak görüyorum. Şimdilik üstlerim benim ikilemimin ve öfkemin tamamen farkında değiller.

Sen ne yapardın? Duygularımın meşru olduğunu mu düşünüyorsun yoksa aşırı tepki mi veriyorum?

– İsimsiz
Duygularınızı kontrol etme hakkınız var, ancak başkalarının zamanlarını, enerjilerini ve kaynaklarını kullanarak ne yapacaklarını belirleyemezsiniz. Meslektaşınızın, sizin katılmadığınız bir karar verdiği için kendisinden nefret ettiğine karar veremezsiniz. İsrail'de gönüllü olmak için izin alması seni ilgilendirmez.

İnsanların neden tatile çıktıkları sorusunu kafanıza takmamalısınız çünkü insanların özel tatil izinlerine başvurmasının ve almasının çeşitli nedenleri vardır. Meslektaşınız Amerikalı bir yedek asker olsaydı, siz de aynı duyguları hisseder miydiniz? Meslektaşınız geri geldiğinde, kararlarını daha iyi anlamak için konuşabilirsiniz, ancak bu ne işe yarayacak?

Ortak bir kültürel geçmişi paylaşıyor olsanız bile, buna nasıl yaklaşmanız gerektiği konusunda farklı fikirleriniz var. Ortak bir zemin var ama ikinizin de orada buluşmaya istekli olması gerekiyor. Öfkenizle baş etmelisiniz. Bu enerjiyi bir protestoya katılmak veya gönüllü olmak gibi üretken bir şeye harcayın senin Değerlerinizi yansıtan bir organizasyonla vakit geçirin.