Stefan Kuntz deklare etti: İrfan Can Kahveci ve Yusuf Yazıcı niye takımda yok?

Exxo

New member
A Ulusal Grup teknik yöneticisi Stefan Kuntz, Ay- Yıldızlılar’ın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi’nde Cebelitarık ve Karadağ ile yapacağı maçlar öncesinde TRT Spor’a konuştu.

Maçlardaki takım seçiminden kelam eden Kuntz, oyun ideolojisini şu biçimde deklare etti:

“ÖNCE GALİBİYET, daha sonra ATABİLDİĞİMİZ KADAR GOL”

“Bizim birinci etapta konsantrasyonumuz Cebelitarık maçı için olacak. Öncelikle bu maçtan istediğimizi almak istiyoruz. sonrasındasında Karadağ için birebirini yapacağız. Ben hayli fazla geçmişe gitmek istemiyorum. Maçları alışılmış ki izledim lakin kendi tahlilimi yapmak istiyorum. Bunların kararında çıkardığım şu, öz inanç en üst noktada değilmiş ve mental güç de fazlaca güçlü değilmiş. Ben izlediklerimden bunları gördüm.

Öz itimat konusunda ıstırap yaşıyorsanız ekip arkadaşlarınızın takviyesine gereksinim duyarsınız. Grup ruhu üzerine epeyce çalıştık. Öz itimat grup ruhuyla yükseltilebilir diye düşündük. Letonya maçında istediğimizi aldığımızı düşünüyorum. Letonya galibiyetinin üzerine bir şeyler eklememiz gerekiyor. Cebelitarık maçında aklımızda evvela galibiyet olacak. Temel amaç bu. daha sonra ne kadar gol atabiliyorsak o kadar atmak. Oyuncularımıza bunu söyleyeceğiz. Atacağımız her gol rakiplerimizi baskı altına alacak. Öncelikli maksadımız galibiyet.”

TUĞBERK TANRIVERMİŞ TEKNİK TAKIMDA KALACAK MI?

“Tuğberk Tanrıvermiş.kendisi bizimle bir iş birliği kanısının kararı olarak burada. Kendisini iki maç için ağırlıyoruz. Hamit Altıntop kendisinin daha evvel genç ulusal kadrolarda yaptıklarını da göz önünde bulundurarak iki maçlık ortamıza davet ettik.”

İRFAN CAN KAHVECİ VE YUSUF YAZICI niye TAKIMDA YOK?

“bundan evvelki takımda 26 kişilik aday takım deklare ettik. Bunun niçini de birinci maçta 3 oyuncu cezalıydı ve benim birinci kampımdı ekipteki. bakılırsabildiğim kadar oyuncuyu görmek istedim. Benim takım açıklama yaklaşımımı bilmek isterseniz genelde 20+3… Yani 20 oyuncu ve 3 kaleci biçiminde. Kadro ruhunun bu türlü daha güzel olacağını düşünüyorum. İrfan Can için hocasıyla, Vitor Pereira ile bir görüşmemiz oldu. Bu görüşmeler sonucunda de sonucumız bu tarafta oldu. Görüşmenin ana konusu sakatlıktı. Bu oyuncuların hepsini takip ediyoruz. Şunu bilmeleri lazım, kapı kimseye kapalı değil

“Geçen deklare ettiğımız takımda artık olmayanlara bakarsak biri Serdar Aziz, göz sakatlığı niçiniyle yok. Oburu de Yusuf. Hem kendisiyle tıpkı vakitte Lille teknik yöneticisiyle konuştum. kimi vakit oyuncular niye aday takımda olmadıklarını anlayamayabiliyorlar. Ben Yusuf’un grubunda oynadığında ulusal ekipte faydalı olacağını düşünüyorum. Ulusal ortayı değerlendirip kadrodaki yerini kazanıp mart ayındaki maçlarda bize daha katkılı olacağını düşünüyorum.

“Bu takımda da 24 kişi deklare ettik. Akabinde Ozan Kabak’ı viral enfeksiyon niçiniyle çıkarmak zorunda kaldık. Şu anda 3 stoperimiz var. Alışılmış insanların dar bir takımımız var üzere düşünmesini istemeyiz.”

Stefan Kuntz, Ferdi Kadıoğlu ile görüşmesini anlattı. A Ulusal Kadro teknik yöneticisi Stefan Kuntz, ulusal grup tercihini çabucak hemen yapmayan Ferdi Kadıoğlu ile görüştüğünü söylemiş oldu. A Ulusal Grup teknik yöneticisi Stefan Kuntz, Ferdi Kadıoğlu’nun durumunu kıymetlendirdi.