Rekabet Kurumu KPSS 80 puan ile 60 işçi alım ilanı yayınladı! Müracaat bilgileri neler?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Rekabet Kurumu, Rekabet Kurumu Meslek Çalışanı Yönetmeliği kararları çerçevesinde 25 Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) takımı için; en az dört yıllık tahsil veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden yahut İşletme Mühendisliği ya da Sanayi Mühendisliği kısımlarından, 20 Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) takımı için; Hukuk Fakültelerinden, 15 Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) takımı için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, İsimli Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Sanayi Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği kısımlarından, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilen yurtarasındaki yahut yurtharicindeki öğretim kurumlarından, mezun olmak üzere toplamda 60 Rekabet Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Adaylardan en az 80 KPSS puan koşulu aranıyor.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcısı alımı müracaatları 8 Ekim 2021 tarihinde başlayıp, 12 kasım 2021 tarihinde sona erecek.

Adaylar https://sinavbasvuru.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı kısımdaki “Başvuru Formu” nu eksiksiz doldurarak Üniversiteler Mahallesi 1597 Cadde No:9 / 06800 Bilkent/ANKARA adresindeki Rekabet Kurumu Başkanlığına şahsen müracaatta bulunmaları gerekiyor.

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunda yer alan genel kaideleri taşımaları,

2) 4054 sayılı Kanunun 35 inci hususunun birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve kısımlar ile Rekabet Kurumu Meslek Çalışanı Yönetmeliğinin 7 nci hususunda sayılan ve üstte belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Konseyi tarafınca kabul edilen yurtarasındaki yahut yurtharicindeki öğretim kurumlarından mezun olmaları,

3) İmtihanın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları,

4) nazaranvini devamlı yapmalarına mahzur olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması,

5) Son müracaat tarihi itibariyle 2020 – 2021 Kamu İşçi Seçme İmtihanlarından:

a) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) takımı için; KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 yahut KPSS P36 puan tiplerinin rastgele birinden en az (80) puan almaları ve müracaatta bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,
b) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) takımı için; KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 yahut KPSS P7 puan cinslerinin rastgele birinden en az (80) puan almaları ve müracaatta bulunanlardan en yüksek puanlı (400) kişi içerisinde bulunmaları,
c) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) takımı için; KPSS P1 yahut KPSS P2 puan çeşidinden en az (80) puan almaları ve müracaatta bulunanlardan en yüksek puanlı (300) kişi içerisinde bulunmaları Gerekmektedir.

Rekabet Kurumu Meslek İşçisi Yönetmeliğinin 9 uncu husus çerçevesinde, son sıradaki adaylarla birebir puana sahip olan adaylar da imtihana kabul edilir.

RESMİ İLAN METNİ