Özkoç: Emniyet Genel Müdürlüğü hakkımda cürüm duyurusunda bulunmuş

TerraNova

New member
CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç toplumsal medya hesabından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Narkotik, 10 Ekim’de Kolombiya’da yakalanan 4.9 ton kokainle ilgili Kolombiya’dan ‘adli yardımlaşma talep ettik, yanıt alamadık’ dedi. Kolombiya, 22 Eylül’de Türkiye’den ‘adli yardımlaşma’ talep ettik’ diyor. Hangisi yanlışsız?” sorusunu yöneltmişti.

Özkoç’un paylaşımı daha sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yeni bir açıklama yaptı. EGM açıklamasında, Kolombiya’nın Türkiye’nin isimli istinabe talebine cevap vermediği belirtilirken, “CHP Küme Başkanvekili Sn. Engin Özkoç olmak üzere kimi isimler hakkında hata duyurusunda bulunulacaktır.” denildi.

Bunun üzerine Özkoç da toplumsal medya hesabından EGM’nin cürüm duyurusunda bulunacağına ait haberi alıntılayarak bir bildiri paylaştı. Özkoç’un iletisi şöyleki:

“Emniyet Genel Müdürlüğü hakkımda cürüm duyurusunda bulunmuş… Ben milletvekiliyim, milletin vekiliyim. Milletin aleyhine gördüğüm her karanlık noktayı araştırmak benim misyonum. hiç bir tehdit ve baskı beni yolumdan döndüremeyecek!”