ÖSYM KPSS 70 puan ile kontratlı işçi alım ilanı! Müracaatlar sürüyor

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Bilgi Güvenliği ve İdaresi Daire Başkanlığı buyruğunda istihdam edilmek üzere 3 (Üç) Kontratlı Bilişim Çalışanı alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilan ile müracaat kaidelerinden tarihine kadar merak edilen tüm ayrıntılar belirtildi. 2020 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanında (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile yabancı lisan puanının yüzde otuzunun (%30) toplamı temel alınarak yapılacak sıralamaya bakılırsa en yüksek puanlıdan başlanarak takımlara atama gerçekleştirilecek. İşte ÖSYM 2021 işçi alımı resmi ilan metni….

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) kontratlı işçi alımı müracaatları 1 Ekim 2021 tarihi prestiji ile başladı. Adaylar 15 Ekim 2021 tarihi saat 17.00’ye kadar gerekli dokümanlarla birlikte İmtihan Müracaat Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan daha sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresine şahsen yahut veya son müracaat tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak biçimde posta ile müracaatta bulunmaları gerekiyor.

Tüm imtihan duyuruları ve sonuçlar http://osym.gov.tr adresinden açıklanacak ve ayrıyeten bildirim yapılmayacak.

ÖSYM DUYURULAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunda yazılı genel şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin suramı ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin bilişim işçisi olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Mühletlerin hesabında lisans mezuniyeti daha sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır),(Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim işçisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4’üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim işçisi olarak geçtiği belgelenen hizmet müddetleri dikkate alınır.)

e) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla yeni programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

f) Doküman olarak öğrenilen programlama lisanlarının açıklandıği onaylı lisans yahut lisansüstü transkript evrakı yahut mezun olunan kısımdan alınan eğitimi yapılan programlama lisanlarını belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama lisanlarını gösteren onaylı yazı yahut eğitim kurumlarından alınan kurs iştirak sertifikaları üzere dokümanlar kabul edilir,

g) Güzel derecede yazılı / kelamlı İngilizce bilmek,

h) “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim Çalışanı İstihdamına Ait Temel ve Yöntemler Hakkında Yönetmelik” te belirtilen özlük hakları ve öbür kuralları kabul etmek,

ı) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş yahut muaf olmak,

j) Mevcut projelere/yazılımlara süratli adapte olmak ve geliştirmek, kuvvetli bağlantı ve sorun çözme yeteneklerine sahip olmak,

k) Ağır iş ortamında, küme ortasında çalışma ve paylaşım fikrini benimsemek,

l) Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak, m) Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak.

RESMİ İLAN METNİ