Michail Antonio: Yaptığı şey ırkçılıktan daha mı makus?

Exxo

New member
Fransız savunma oyuncusu Kurt Zouma’nın ettiği skandal imajlar konuşulmaya devam ederken Zouma’nın kadro arkadaşı Michail Antonio’dan şaşırtan bir açıklama geldi.

Sky Sports‘a konuşan 31 yaşındaki Jamaikalı forvet, Zouma’nın hareketlerini tasvip etmediğini deklare etti. Golcü futbolcu, bahse farklı bir açıdan bakarak bireylerin toplumsal ayrımcılığa maruz kaldığında da benzeri bir reaksiyon gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Antonio, şunları söylemiş oldu:

“Size bir sorum var. Zouma’nın yaptığının ırkçılıktan daha makus olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yaptığı hiç bir şeyi tasvip etmiyorum. Yaptığı şeye hiç katılmıyorum. Lakin ırkçılıktan karar giyip yakalanan ve daha sonrasında futbol oynayanlar var. Artık herkese bu soruyu sormam gerekiyor. Onun yaptığı, ırkçılıktan karar giyen insanların yaptıklarından daha mı berbat?”

NE OLMUŞTU?

Zouma’nın kedilere azap ettiği imgelerin ortaya çıkmasıyla birlikte Hayvanlara Karşı Zulmü Tedbire Derneği, kedileri Zouma’nın elinden almış, Adidas, oyuncuyla olan sponsorluk mutabakatını sonlandırmış, West Ham’da oyuncusuna bu hareketinden dolayı yaklaşık 300 bin Euro para cezası keserek bu paranın hayvan muhafaza derneğine bağışlanacağını açıklamıştı.

Zouma ise ortaya çıkan imajların akabinde yaptığı açıklamada şu tabirleri kullanmıştı:

“Yaptıklarım için özür dilemek istiyorum. Davranışım için hiç bir mazeret yok, samimiyetle pişmanım. Ayrıyeten görüntüden rahatsız olan herkese ne kadar üzgün olduğumu da belirtmek istiyorum. Herkes, iki kedimizin de çok âlâ ve sağlıklı olduğundan emin olsun. Bütün ailemiz tarafınca seviliyorlar ve el üstünde tutuluyorlar. Bu davranış tekrar olmayacak. Katiyetle münferit bir olaydı.”