Maksat Holding payları tavan fiyat ile açılış yaptı

FreeDoom

New member
14-15 Ekim tarihlerinde talep toplayan AMAÇ Holding, halka arz sürecinin tamamlanmasının akabinde bugün Borsa İstanbul’da birinci süreç gününde tavan fiyat ile açılış yaptı.

Halka arzı 1,96 TL sabit fiyat ile gerçekleşen Amaç Holding payları, %9,69 paha kazanarak tavan fiyat ile 2,15 TL’ye ulaştı.

Düzenlenen gong merasiminde Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Hedefine emin adımlarla yürüyen Gaye Holding’in borsamızda bugün süreç görmeye başlaması, Sermaye Piyasalarında yıllardır verdiği hizmetin ve girişimcilik alanındaki muvaffakiyetlerinin ve vizyonunun bir kararıdur. Amaç Holding’in girişimcilik alanındaki başarılarıyla bu noktaya gelip yatırımcılarla buluşarak borsamız ailesine katılması bizi epey keyifli ediyor. Halka arzında gelen yüksek taleple ve yaklaşık 122 bin yatırımcıyla bir arada epey başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arzdan dolayı, Maksat Holding’in değerli yöneticilerine, İnfo Yatırım’ın kıymetli yönetici ve çalışanlarına, emeği geçen herkese epeyce teşekkür ediyorum. Amaç Holding ailesine borsamıza beğenilen geldin diyorum.” açıklamasında bulundu.

“Hedef Yatırım Bankası kurma fikri ile yola çıktık”

Gaye Holding İdare Heyeti Lideri Namık Kemal Gökalp yatırım bankası kurma fikri ile yola çıktıklarını belirterek, “Bugün büyük bir maksadın başlangıcı için merasim yapıyoruz. Ben inanıyorum ki Gaye Holding Türkiye’nin ve inşallah Memleketler arası arenada da hem yatırım manasında hem istihdam alanında büyük gayelere ulaşacak bir küme olacağını değerlendiriyorum. Ayrıyeten 122 bin ortağımızla birlikte, bize inanan takviye veren yeni ortaklarımıza buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Kısmet olursa yakın vakitte inşallah küme şirketlerimizden Ülkü Data’nın da halka arz merasimini burada yapmak nasip olur. Ayrıyeten son senelerda hepimizin gündeminde ağır bir biçimde yer alan kripto yatırımlarımızdan Icrypex’in de halka arzını düşünüyoruz.” formunda tabir etti.

“Doğru vakitte gerçek yatırımlar”

Düzenlenen gong merasiminde, İnfo Yatırım CEO’su Seçkin Şahin yaptığı konuşmada, yıl sonuna kadar gerçekleştirecekleri halka arz büyüklüğünün 1 milyar TL’ye ulaşmasını hedeflediklerini söyleyerek, ”122 bin yatırımcımız, 13 iştirakimiz ile birlikte ana şirketimiz Gaye Holding’İn halka arzını muvaffakiyetle tamamlamış bulunuyoruz. Bu sene 3. halka arzımızı tamamlamış oluyoruz. Toplam büyüklük olarak 680 milyar TL üzere bir büyüklüğü Türk iktisadına fon olarak kazandırmış bulunuyoruz. Sene sonuna kadar yapacağımız halka arzlarla birlikte bu sayının 1 milyar TL’ye ulaşmasını hedefliyoruz. Bu yolda açıkçası gerçek vakitte yanlışsız yatırımlar ideolojisini, İdare Şurası Liderimiz Namık Kemal Gökalp’in ve Gökalp ailesinin bir katkısı daha oldu, yanlışsız yöneticiler ve hakikat insan kaynakları. Bu yolda bize gösterdikleri inanç ve dayanak için kendilerine küme çalışanları olarak teşekkür ediyoruz. Halka arz sürecinde de bize dayanaklarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu makale birinci vakit içinderda halkaarz.net üzerinde yayımlanmıştır