Lordstown, Ohio tesisinin kiralanması ve kontratlı üretim planları üzerine %5 paha kazandı

FreeDoom

New member
Müellif: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Lordstown Motors (NASDAQ:RIDE), Ohio’daki devasa tesisinde yer kiralama işine dönmeyi planladığını deklare ettiktan daha sonra payları %5,5 yükseldi.

Süreksiz CEO Angela Strand Çarşamba günkü açıklamasında şirketin, Lordstown ile bir arada tesiste araç üretebilecek yahut öbür cins işler yapabilecek “biroldukca potansiyel ortak ile…ciddi görüşmeler” halinde olduğunu söylemiş oldu.

“Tesisimizin boyutu ve kapsamı, bize başarılı bir Endurance programı oluşturma ve önümüzdeki senelerda ek modeller için yararlanma imkanı sağlarken yeni üretim ortaklarını basitçe barındırabileceğimiz biçimdedir.”

Lordstown, 6,2 milyon metrekarelik bir üretim tesisine ve 650 dönümlük bir yerleşkeye sahip.

Strand, elektrikli kamyonet olan Endurance’ın ticari teslimatlarının, 2022 yılında ikinci çeyrek başlarında gerçekleşeceğini söylemiş oldu.

Şirket ayrıyeten işletme ve sermaye harcamaları ile Ar-Ge harcamaları için yıllık kılavuzunu da yükseltti. Sermaye artırımından rastgele bir fon dahil etmeden, gelecek ayın sonuna kadar 225 milyon ila 275 milyon dolar içinde bir likidite görüyor.

İkinci çeyrekteki net ziyanı büyüyerek evvelki yıl görülen 7,95 milyon dolardan 108 milyon dolara yükseldi.