KPSS 70 puan ile en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı ilanı! Müracaatlar bugün başladı

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Danıştay Başkanlığı en az ortaöğretim mezunu Zabıt Katibi ve Mübaşir alımı gerçekleştireceğini deklare etti. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B hususu, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12’nci unsuru, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Heyeti sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asıllar ve Danıştay Çalışanı Atama ve Nakil Yönetmeliği kararları uyarınca, istidam edilecek adaylardan en az 60 KPSS puan kaidesi aranıyor. Yayınlanan ilan 30 Zabıt Katibi ve 1 Mübaşir alımına ait müracaat koşullarından tarihine kadar merak edilen tüm ayrıntılar deklare etti. İşte 2021 Danıştay Başkanlığı kontratlı işçi alımı resmi ilan metni…

Müracaatlar Ne Vakit Başlayacak?

Danıştay Başkanlığı Zabıt Katibi ve Mübaşir alımı müracaatları 10 Ağustos 2021 Salı günü başlayacak Adaylar 20 Ağustos 2021 Cuma günü sonuna kadar Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak müracaatlarını yapabilecek.

Şahsen, posta, kargo ya da APS ile yapılan müracaatlar mutlaka kabul edilmeyecek.

Müracaat Kuralları Neler?

Danıştay Başkanlığı kontratlı işçi alımı genel müracaat kuralları yayınlana ilan ile tüm adaylara duyuruldu. İşte genel müracaat kaideleri;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci unsurunda belirtilen genel kaideleri taşımak.

2) Danıştay İşçisi Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Genel Kaideler Başlıklı 5’inci hususunun 1’inci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İlk Kere Devlet Memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafınca ilan edilen imtihanın yapılacağı yılın son günü prestijiyle 35 yaşını bitirmemiş olmak” kararı uyarınca imtihanın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2021 tarihi prestijiyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1986 ve daha sonrası doğmuş olanlar müracaat yapabilirler.)

3) 2020-KPSS lisans ve 2020-KPSS ortaöğretim/önlisans neticelerina göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan cinsinden Zabıt Kâtibi, Programcı, Mübaşir, Teknisyen (Bilgisayar ve İnşaat) için en az 70 puan, Takviye İşçisi (Hizmetli, Garson, Bulaşıkçı ve Şoför) için en az 60 puan almış olmak.

4) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması kararı olumlu olmak.

NOT : Müracaat dokümanlarında gerçeğe ters beyanda bulunduğu tespit edilenlerin imtihanları geçersiz sayılacak olup, kontrat imzalanmayacaktır. Mukavele imzalanmış olsa dahi iptal edilecek ve bu bireyler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulunulacaktır.

Özel Müracaat Koşulları Neler?

Danıştay Başkanlığı Zabıt Katibi ve Mübaşir alımına ait adayların taşıması gereken özel kuralları ilan ile duyurdu. İşte kurallar;

a) Fakülte yahut Yüksekokulların bilgisayar kısmı, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet kısmı, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak yahut öbür lise ve dengi okulların ticaret yahut bilgisayar kısımlarından mezun olmak. (Bu unsurda sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo yahut bilgisayar sertifikası istenmeyecektir)

b) Üstte sayılanlar haricinde, en az lise yahut dengi okul mezunu olup, en son müracaat tarihi prestijiyle Ulusal Eğitim Bakanlığınca onaylı yahut kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar kararı verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Eğitimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar/daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar/daktilo sertifikası istenmeyecektir.)

c) Yapılacak uygulama imtihanında, imtihan komitesince belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az doksan söz yazabilmek.

En az lise yahut dengi okul mezunu olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN