Kılıçdaroğlu: Gençleri gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar

TerraNova

New member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, anne ve babalara seslendiği görüntü bildirisini toplumsal medya hesabından paylaştı.

Uzun bir müddetdir gençlere yönelik görüntülü ileti yayınlayan Kılıçdaroğlu bu kere şunları kaydetti:

“Sevgili anne, babalar, bugün sizlerle konuşalım istedim. Ülkemiz hasta ve bu hastalık COVID değil. COVID geçer. COVID’in aşısı var, fakat bu ülkeyi içeriden yiyen kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu hoş ülkenin onu ayakta tutan faziletleri var. Bu kangren, onu yok etmek üzere. Güzel bir anne, uygun bir baba, güzel bir eş, düzgün hısım, akraba olmanın faziletleri bunlar. Ülkemiz, iktidardaki partinin mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel bağlantıların elinde can çekişiyor. Beni en çok endişelendiren, genç evlatlarımız. Evvel gençlerimizi işsiz bıraktılar. Artık de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar. Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir. Evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında kuvvetli ve dinç durmalıyız.

“Türkiye’nin mukadderatını siz tayin edeceksiniz”

Sizden ricam, yalvarıyorum: ‘Bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin. Selamı, sabahı kesin.’ Türkiye’nin mukadderatını onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler, makul babalar, siz bu ülkenin güzel insanları… Ülkenin geleceğini siz tayin edeceksiniz, siz belirleyeceksiniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim. Öbür dermanım kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız. Seçim çabucak, çabucak seçim.”