Karamollaoğlu’dan Oğuzhan Asiltürk açıklaması

TerraNova

New member
Saadet Partisi (SP) Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında gündemi kıymetlendirdi.

Karamollaoğlu, Oğuzhan Asiltürk hakkında sorulan soruya kendisiyle yakın vakitte görüşecekleri biçiminde karşılık verdi ve hususun erken seçimle bir alakası olduğunu düşünmediğini belirtti.

Karamollaoğlu konuşmasında şunları kaydetti:

“14 Haziran’da Brüksel’de NATO Önderleri tepesi gerçekleştirildi. Her vakit olduğu üzere bu dorukta de insanlığın karşı karşıya olduğu meselelere dair somut ve kalıcı hiç bir adım atılmadı. Tepe; aldığı kararlardan fazlaca verilen pozlar, kim kiminle nasıl tokalaştı, kim nasıl selam verdi, kim ne giymiş üzere yersiz ve gereksiz magazin mevzularıyla gündem oldu. Şişme botlarda kıyıya vurarak can veren yavrular için ve tüm dünyanın gözü önünde fütursuzca katliamlar yapan ülkeleri tedbire için hiç bir somut karar çıkmadı. Bir tarafta servetine servet katan bir avuç insan varken öteki yanda bir dilim ekmeğe, bir yudum suya muhtaç bırakılan milyonlarca insan için hiç bir karar alınmadı.

“Hesabını soracağız diyenler, husus gündeme gelmedi diye Allah’a hamd ediyor”

Türkiye için NATO zirversinin en değerli husus başlıklarından biri de Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Lideri Biden içinde gerçekleşecek olan görüşmeydi. S-400’ler, F-35, Halkbank davası, kelamda Ermeni Soykırımı açıklamaları üzere mevzular niçiniyle uzunca bir müddetdir gergin bir atmosfer kelam konusuydu. İktidar ise ABD’ye ‘Bunların hepsinin hesabını soracağız’ diye meydan okuyor, bunları bir iç materyali yapıyordu. O denli ki iktidar partisi mensupları Afyon Güney Beldesi’nde yapılan seçimlere giderken bakan düzeyinde beşerler, seçimleri kendilerinin kazanmasının ABD’ye bir meydan okuma ve ders olacağını söyleyecek kadar ileri gittiler. Vay insafsızlar! Ne oldu? İç siyasete gereç edilen bu kadar hayati konularda, Brüksel’de bir sonuç alınamadı. S-400’leri kullanabilecek miyiz, parasını ödediğimiz F-35’leri teslim alabilecek miyiz aşikâr değil. Kelamda Ermeni Soykırımı argümanlarını lisanına dolayan ABD Başkanı’na bunun hesabı sorulamadı. Ama öteki bir gariplik meydana geldi. Bırakın hesap sorulmasını, Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Gündeme geldi mi?’ sorusuna karşı ‘Hamdolsun gündeme gelmedi’ dedi. Yani bunun hesabını soracağız diyenler, bu hususun gündeme gelmemiş olmasından dolayı Cenab-ı Hakk’a hamd ediyor.

İnşallah yakında personellerimizle Geçim İttifakı kapsamında bir toplantı gerçekleştireceğiz. Toplantı bir daha Zoom üzerinden olacak. İnşallah milyonların katılacağını umut ediyorum. Türkiye’mizin sıkıntılarının tahlili aslında zihniyet değişikliğine bağlıdır. Siyasi, bürokrat, iş adamı ve mafya çemberinde dönen binlerce liralık tatillere, milyon dolarlık ihalelerde geçen rüşvetlere, kamu kaynaklarının çar çur edilmesine bakıp da sıkıntıların tahlilinin sıkıntı olduğu zannına kimse kapılmasın. Sizler tarafınca yetkilendirildiğimiz takdirde devletin tüm kurumlarını saran bu müsilaja karşı önlemler almaya ve kaynaklarımızı da insanlarımıza aktarmada kararlıyız. Bu kadar sıradan mi, emin olun bu kadar sıradan.

Oğuzhan Asiltürk’ün açıklamaları

Ben parti sorunlarımızı kamuoyunda tartışmaya hiç bir vakit girmedim, girmemekte de kararlıyım. O açıklamalar Oğuzhan Bey’i bağlar. Kendisiyle de görüşeceğiz, bunun dışında bir açıklama yapmayı da yanlışsız bulmuyorum. Parti içi sorunları kamuoyuyla paylaşmak ülke sorunlarını çözmekle alakalı bir husus değildir. Oğuzhan Bey’le orta ara görüşüyoruz, yakın vakitte da görüşürüz inşallah. Birbirimizden hayli uzak değiliz. Bu mevzuyu görüşürüz. Ben bu mevzunun erken seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum.”