İstek Çalımbay Beşiktaş’a teknik yönetici olarak mı gelecek?

Exxo

New member
Beşiktaş’ın Sergen Yalçın ile yolları ayırmasının akabinde ismi yeni teknik yönetici adayı olarak gündeme gelen isimlerden biri olan İstek Çalımbay, “Bu husus ile ilgili bir şey söylemek şu anda mümkün değil” dedi.

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafınca düzenlenen söyleşi programı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çalımbay’a isminin Beşiktaş ile anılması konusunda görüşleri soruldu. Deneyimli teknik adam, bu tezler ile ilgili şu anda bi şey söylemenin mümkün olmadığını ve önlerindeki Galatasaray maçını düşündüklerini söylemiş oldu.

“HİÇ HABERİM YOK”

Bir gazetecinin “Beşiktaş’ın teknik yöneticiliği ile ilgili isminiz geçiyor ve basında yer aldı. Neler söylersiniz” halindeki sorusuna Çalımbay, “Benim şu an hiç birinden haberim yok. Nitekim haberim yok. Ben idman yaptım ve idman biter bitmez söyleşiye geldim. Bu sorularla burada karşılaştım. Bu mevzu ile ilgili bir şey söylemek şu anda mümkün değil. Önceliğimiz Galatasaray maçı. Sivas ve topluluk için fazlaca değerli. Ekibimiz ve bizler için epey değerli. Tek fikrimiz maçı uygun biçimde bitirmek” cevabını verdi.

“ŞU ANDA TEK GAYE GALATASARAY MAÇINI KAZANMAK”

Galatasaray maçına odaklandıklarını belirten Çalımbay, “Son iki maçımızı hem yeterli skor alarak tıpkı vakitte uygun oynayarak kazandık. Nitekim uygun bir yere geldik. Çok düzgün bir grupla maç oynayacağız. Avrupa’da Türkiye’yi de en yeterli biçimde temsil ediyorlar. Galatasaray kadrosu hayli disiplinli bir kadro. Bizim kesinlikle bu maçtan puan ya da puanlar almamız gerekiyor, fazlaca muhtaçlığımız var. Zira ligin ikinci yarısına âlâ bir biçimde girmemiz lazım. Tek gayemiz kendi taraftarımız önünde kazanmak. Taraftar dayanağımız de fazlaca hayli yeterli olursa onlarla birlikte bir zafer kazanacağız. Sivasspor takım açısından problem yaşayabilir fakat Galatasaray’ın epeyce geniş bir takımı var. Güzel bir takımları var ve onların bir düşünce yaşayacaklarını zannetmiyorum” diye konuştu.