İstanbul ve 8 vilayette eğitime 1 günlük fırtına ortası

TerraNova

New member
İstanbul Valiliği, kentte tesirini sürdüren fırtına niçiniyle eğitim öğretime bir gün orta verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre kentte güçlü rüzgar ve fırtınanın gece tesirini sürdüreceği, saat 18.00’e kadar 70-90 km/sa süratte olacağının iddia edildiği açıklandı.

Kamuda engelli ve gebe işçi de müsaadeli sayılacak

Açıklamada şu tabirlere ver verildi:

“İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava şartları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce, resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki destek kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında ‘yüz yüze eğitim’ faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün müddetle orta verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile gebe işçimiz de ayrıyeten bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil mühletince idari müsaadeli sayılacaklardır.”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu tabirlere yer verdi:

“İstanbul’da ömrü olumsuz etkilemeye devam eden lodos niçiniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün mühletle orta verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe işçi müsaadeli sayılacaktır.”

KOCAELİ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, olumsuz hava şartları ve lodos niçiniyle eğitim öğretime bir gün orta verildiğini duyurdu.

Yavuz, toplumsal medya hesabından paylaştığı iletide, olumsuz hava şartları ve lodos niçiniyle vilayet genelinde eğitim kurumlarında bugün yüz yüze eğitimin yapılmayacağını bildirdi.

Vali Yavuz, kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe çalışanın de müsaadeli sayılacağını aktardı.

SAKARYA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, olumsuz hava şartları ve lodos niçiniyle yüz yüze eğitim öğretime bir gün orta verildiğini duyurdu.

Kaldırım, toplumsal medya hesabından paylaştığı bildiride, kentte tesirli olan güçlü rüzgar ve fırtınanın, sağanakla birlikte bugün de sürmesinin beklendiğini belirtti.

Yaşanabilecek aksiliklere karşı vatandaşları dikkatli ve önlemli olması konusunda uyaran Kaldırım, “Sevgili hemşehrilerim, vilayetimizde ömrü olumsuz etkilemeye devam eden hava şartları ve lodos niçiniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün mühletle orta verilmiştir” tabirini kullandı.

Vali Kaldırım, kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe çalışanın de bir gün müsaadeli sayılacağını aktardı.

YALOVA

Yalova’da, olumsuz hava şartları ve şiddetli lodos niçiniyle eğitim öğretime bir gün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmelerine göre, vilayet genelinde devam eden olumsuz hava şartlarının ve lodosun, bugün de devam edeceği hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hemşehrilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile özel okullardaki destek kurslarımız da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında 30 Kasım 2021 Salı günü, bir günlük orta verilmesi uygun görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engellilerimiz, gebe işçimiz de ayrıyeten bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın bir gün mühletle idari müsaadeli sayılacaklardır.”

BURSA

Bursa Valisi Yakup Canbolat, güçlü lodos niçiniyle bugün yüz yüze eğitime bir gün orta verildiğini duyurdu.

Canbolat, toplumsal medya hesabından paylaştığı bildiride, ömrü olumsuz etkilemeye devam eden lodos niçiniyle yarın bütün eğitim öğretim kurumlarındaki yüz yüze eğitime bir günlüğüne orta verildiğini belirtti.

Vali Canbolat, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağını bildirdi.

BALIKESİR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kentte yaşanan fırtına niçiniyle bugün birinci ve orta dereceli okulların tatil edildiğini bildirdi.

Şıldak, toplumsal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Sevgili vatandaşlarımız, ilimiz genelinde tesirini sürdüren güçlü fırtınanın niye olabileceği olumsuz durumlar göz önüne alınarak, yarın birinci ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime orta verilmiştir” sözünü kullandı.

Vali Şıldak, kamuda çalışan engelli ve gebe çalışanın de müsaadeli sayılacağını belirterek, vatandaşlara önlemli olmaları konusunda ihtarda bulundu.

ÇANAKKALE

Çanakkale’de olumsuz hava şartları ve şiddetli lodos niçiniyle eğitim öğretime bir gün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmelerine nazaran, vilayet genelinde devam eden olumsuz hava şartlarının ve lodosun, bugün de devam edeceği hatırlatıldı.

Fırtınanın yer yer 100 kilometre sürate ulaşmasının beklediği söz edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz genelinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü orta verilmesine karar verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan gebe işçi ile engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan işçi idari müsaadeli sayılacaktır. güçlü rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması değer arz etmektedir. Vilayet Afet Müdahale Planında nazaranvli bulunan çalışma kümelerinin işçi, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir.”

SİNOP

Sinop Valiliği, fırtına niçiniyle kentte eğitime bir gün orta verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik bilgilere bakılırsa, kentte akşam saatlerine kadar olumsuz hava şartlarının tesirli olmasının beklendiği açıklandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Buna nazaran vilayet genelindeki tüm resmi ve özel okullar ile özel eğitim kurumları, halk eğitim ve özel eğitim kurslarında eğitime bir gün orta verilmiştir. Ayrıyeten kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli çalışanlarımıza da bugün idari müsaade verilmiştir.”

DÜZCE

Düzce’de tesirini sürdüren fırtına niçiniyle eğitim öğretime bir gün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde devam eden olumsuz hava şartlarının ve lodosun bugün de devam edeceği, vatandaşların, öğretmenlerin ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için eğitim öğretime bir gün orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında vazife yapan gebeler ile engelli çalışanın idari müsaadeli sayıldığı kaydedildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay da Twitter hesabında, benzeri açıklamaya yer verdi.