İsmail Kartal: Kendimizi affettirmek için geldik

Exxo

New member
Sarı-lacivertli ekipte teknik yönetici Kartal ile ulusal futbolcu Serdar Dursun, Eden Arena’da düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da oynanan birinci maçta beklemedikleri bir yenilgi yaşadıklarını belirten İsmail Kartal, “Buraya Fenerbahçe olarak kendimizi taraftarımıza affettirmek için geldik. Âlâ çaba ederek tipi geçebilme planlarımız var. İnşallah Fenerbahçe’ye yakışır bir oyun ve uğraşla tipi geçen taraf oluruz ve taraftarlarımızı keyifli ederiz. Fenerbahçe’nin yarın alana bir karakter koyacağını ve çeşidi geçebilmek için tüm opsiyonlarımızı uygulayabileceğimizi söylüyorum. Hamle sınırında 3 oyuncumuzun olması bizim için kıymetli ve pahalı. Ön tarafta elimiz kuvvetli. Yarın oyuncuları en uygun biçimde değerlendireceğiz.” sözlerini kullandı.

Sarı-lacivertli ekibin altyapısından yetişen genç oyuncu Arda Güler’in son maçlardaki yükselen performansıyla ilgili bir soruya Kartal, “Arda Güler, altyapıdan yetişen epey kıymetli bir oyuncumuz. Önü açık. Bu oyuncuları yeni kazanmışken çabuk kaybetmek istemiyoruz. Oynayacağı ve daha sonradan gireceği maçlar var. Onu korumak istiyorum. Onun bir referansı var. Arda artık A ekip oyuncusudur.” karşılığını verdi.

Sakatlıklarını atlatan İrfan Can Kahveci ve Kim Min-jae‘nin son durumuyla ilgili de bilgi veren tecrübeli teknik adam, “İrfan Can, en azından oyunun bir kısmında fedakarlık yapacağını söylemiş oldu. Biz de takıma aldık. Kim Min-jae ise 5-6 gündür ekipten uzak. Bugün yapılacak idmandan daha sonra oynayıp oynamayacağına karar vereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

SERDAR DURSUN: BU MAÇIN KIYMETİNİN FARKINDAYIZ

Fenerbahçe’nin ulusal futbolcusu Serdar Dursun, ülke puanı açısından fazlaca kıymetli bir maça çıkacaklarının şuurunda olduklarını aktardı.

Prag’a çeşit atlamak için geldiklerini belirten Serdar, “Bu maçın ehemmiyetinin farkındayız. Galibiyet almak ve çeşidi atlamak için geldik. Sorumluluğumuzun şuurundayız. Ülke puanı için epeyce kıymetli bir maç. Yanlışlarımızdan ders aldık. Yarın inşallah buradan galibiyetle ayrılacağız.” diye konuştu.

Serdar Dursun, sergilediği performansla ilgili, “Her vakit birinci maçım üzere oynuyorum. Hocamız talih verdiği takdirde savaşıyorum. Katkı sağlamak istiyorum. Fenerbahçe’yi üst sıralara taşımak istiyorum. Ligde bu dönem istediğimiz üzere gitmedi. Fakat bu biçimde maçlar fırsat maçlarıdır. Burada yemin etmişliğimiz var. Allah’ın müsaadesiyle yarın tipi geçeceğiz.” halinde görüş belirtti.