IRS Vergi Mükellefi Deneyim Memuru şöyle diyor: E-postanızı zaten açın

FreeDoom

New member
Çok fazla para kazanmadığınız sürece Gelir İdaresi cazibeli bir saldırıda bulunuyor.

Pandemi nedeniyle birkaç yıl süren bir aradan sonra kurum, borç tahsilat çabalarına yeniden başlıyor ve en çok borcu olan yüksek gelirlilerin peşine düşme niyetini yineliyor. Perşembe günü IRS, 2017'den bu yana vergi beyannamesi vermeyen, 1 milyon dolardan fazla geliri olan 25.000'den fazla kişiye mektup gönderdiğini söyledi.

Ajans, diğer herkesin 2022'de kabul edilen Enflasyonu Azaltma Yasası aracılığıyla kurumun elde ettiği 80 milyar dolardan yararlanacağını vurguluyor. Bir yıl önce IRS, Ken Corbin'i ilk vergi mükellefi deneyim sorumlusu olarak atamıştı.

Peki bütün gün ne yapıyor? Öğrenmek için ajansın Washington'daki genel merkezine gittim; bu başlı başına bir deneyimdi.

Önce güvenlik görevlileri ayakkabılarıma asa uzattı. Birkaç bip sesinden sonra çoraplı ayaklarımı taradılar. Kendimi doğru bir şekilde tanıttıktan sonra – en büyük yazı tipiyle “Yalnızca Eskort” yazısıyla – Bay Corbin'le bir saat geçirdim. Aşağıda konuşmamızın özetlenmiş, düzenlenmiş bir versiyonunu ve sizin ve benim gibi vergi mükelleflerine yönelik tavsiyelerini bulacaksınız.

Peki sizin gibi bir felsefe öğrencisi böyle bir yerde ne yapar?

25 yıllık eşim felsefe okuyordu ve onun benimle çıkmasını istiyordum.

Aslında kimya ve felsefe okudum ve çalışmalarımı finanse etmek için IRS'de geceleri çalışarak 16 yaşında ikili bir çalışma programına başladım. Tıp fakültelerine başvurduğumu ve insanlarla maliyet hakkında konuştuğumu hatırlıyorum. Ve annem bana neden doktor olmak istediğimi sordu. Sorunları çözmeyi ve insanlara yardım etmeyi gerçekten seviyorum.

Bana akıllıca şöyle dedi: “IRS'teki insanlara akıl hocalığı yapmıyor musun?” Bu noktada hükümet hakkında daha fazla düşünmeye başladım ve işim bir kariyere dönüştü.

Baş Deneyim Sorumlusu rolünü oluşturmak neden gerekliydi?

İnsanların IRS'yi nasıl deneyimlediğine gerçekten bakmamız gerekiyordu.

Beni gerçekten heyecanlandıran ve iyi düzeyde bir deneyim olduğunu düşündüğüm şey, müşteri geri çağırma adını verdiğimiz bir özelliktir.

Bana göre bu bir başarı ölçüsü: Yalnızca bu yıl 600.000 saatin üzerinde bekleme süresinden tasarruf ettik.

Amaç Temmuz ayına kadar bu özellik, yardıma başvuran vergi mükelleflerinin yüzde 95'inin kullanımına sunulacak. Vurdun mu?

95’i aştık, yüzde 97’deyiz.

Bu yıl ana telefon hattımızdaki telefona cevap vermemizin ortalama beş dakikadan az sürdüğünü bildirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Aslında şu anda iki dakikadayız.

Henüz şubat.

Kayıt sezonunun henüz başındayız.

12 Nisan'da benimle konuş.

Yapacağım.

Geri arama sistemi, birisinin beni günün ilerleyen saatlerinde ne zaman arayacağını kabaca tahmin edebilir mi?

Şu anda durumun böyle olduğunu düşünmüyorum ve bunun görmek istediğim bir gelişme olduğunu düşünüyorum.

Aramak için en iyi zaman ne zaman? Konser bileti almaya çalışmak gibi mi? eski zamanlardaSatış başlamadan tam olarak bir saniye önce telefona nerede cevap verdiniz?

Salıdan perşembeye. Pazartesi günleri gerçekten telefon yoğun günlerdir. İnsanlar vergilerini ya hafta sonu beyan ederler ya da vergilerini beyan edemezler ya da bazı insanlar IRS'den küçük bir aşk mektubu almış olabilir ve bunu biraz düşünebilecekleri hafta sonuna kadar açmak istemeyebilirler.

Ajansın elinde çok miktarda yeni para var. Parmaklarını yalıyor olmalısın. İnsanların ilk önce fark etmesini umduğunuz bu özelliği ne için kullanıyorsunuz?

Yaklaşık 5.000 müşteri hizmetleri temsilcisini işe aldık. Ayrıca yaklaşık 800 kişisel yardımcıyı işe aldık. “Vergi Mükellefi Deneyim Günleri” adını verdiğimiz, cumartesi günleri fiziksel ve fiziksel katılım merkezlerimizde açık olduğumuz bir etkinlik düzenledik. Bunu kayıt sezonunda ayda bir kez yapıyoruz.

Ayrıca merkezlerde personelimizin daha uzun süre çalışmasını sağlayabiliyoruz, yani gün içinde daha erken açılıyor, akşam geç saatlerde açık kalıyoruz. Bu, 9'dan 5'e kadar işi olan kişilerin içeri girmesine olanak tanıyor.

Umarım insanlar artık bizimle konuşabileceğinizi fark ederler. Pandemi sürecinde işler bizim için zor oldu. Ekonomik etki ödemeleri bizi normal çalışmalarımızda geride bıraktı.

Pek çok kişinin istek listesinde olan bir şey var: Bir sorunla ilgili mesajları aynı kişinin yanıtlayacağı şekilde güvenli bir şekilde gönderebilmek, böylece her seferinde baştan başlamak zorunda kalmıyorsunuz.

Halihazırda bazı kurumsal müşterilerimizle güvenli mesajlaşmayı test ediyor ve öğreniyoruz. Size cevap veren aynı kişi olmayabilir ama bu gezileri yaratmaya gerçekten çok yaklaştığımızı düşünüyorum.

Bunu ne zaman yapabileceğimi tahmin etmem gerekseydi, 2038'i seçerdim. Elinizi İncil'e koyup daha erken bir söz vermek ister misiniz?

Bir şeyleri yapabilme yeteneğimizin büyük bir kısmı çıkarılan yasalara ve sahip olduğumuz fonlara bağlı olduğu için olsa, elimi İncil'e sürmezdim.

Duyulmuş. İnsanlar IRS ile sorunları çözmeye çalışırken taktiksel olarak neyi yanlış yapıyorlar?

IRS'den bir mektup falan alıyorsunuz ve onu açmıyorsunuz. Okumayacaksın. Sana karşı açığım; bu en önemli şey. Mektubu açmanı istiyorum. Sorunun nasıl çözüleceğini bulalım.

Zarfın önüne “Size borcumuz olabilir” gibi bir şey yazarak sorunu çözemez misiniz?

Yasaların zorlaştığı nokta burası. İster inanın ister inanmayın, size borcumuz olduğunu zarfın ön yüzüne koyduğumuzda, aslında sizin hakkınızda açıklamamıza izin verilmeyen bir şeyi herkesin görmesi için açığa vuruyoruz.

“Olabilir” dese bile mi?

Bu bir ifşadır.

Kendi vergilerinizi nasıl yapıyorsunuz?

Bir deneyim subayı olarak orada mümkün olan her şeyi bilmek istiyorum. Yazılım paketlerini kullandım. Kağıt yaptım.

Kişisel olarak yanınızda götürebildiğiniz favori bir baskınız var mı?

Standart tetik muhtemelen benim favorimdir. İnsanların ilişki kurabileceği en kolay şeylerden biri.

yakın zamanda vakit geçirdim vergi danışmanı olarak çalışan genç gönüllülerle. Bu ülkede ne kadar çok para kazanırsanız, o kadar çok ve daha iyi kesinti imkanına sahip olduğunuzu gözlemlediler. Bu adil görünmüyor, dolayısıyla sorusu şuydu: Bunun nesi yanlış?

Bu harika bir soru. Biz IRS olarak vergi yasalarını yönetiyoruz. Bu aslında Kongre'yi ilgilendiren bir sorudur. Ancak yıllar geçtikçe, çoğu vergi mükellefinin yararlanabileceği kesinlikle faydalar ve şeyler var.

Mükemmel bir dünyada, bu gençlerden bazıları 26 yaşında muhasebeci olur ve 32 yaşında sizin için çalışırdı…

Onu zaten seviyorum.

Ancak sistemin adaleti yüzünden cesaretleri kırılıyorsa, onları cesaretlerinin kırılmasından nasıl vazgeçirebilirsiniz?

Onlara vergi ekosisteminin bir parçası olmanın ve dahil olmanın farklı yolları olduğunu anlatırdım. IRS için çalışabilirsiniz. Vergi idaresinin farklı şekillerde nasıl çalıştığını görmek için bakanlıkla ve Hill'de çalışabileceğiniz Vergi Mükellefi Avukatlık Hizmeti bulunmaktadır. Gelip tecrübe subayı olabilirsiniz.

İster oyuncu olun ister çalışan olun, hepimiz bir rol oynuyoruz.

Hiç denetlendiniz mi?

Bu soruya cevap verebileceğimi sanmıyorum.

Bir yasa var mı? Kendinle ilgili bir şeyi açığa çıkarabilirsin, değil mi?

Evet ama kendimle ilgili bunu açıklamayacağım. Karım beni öldürecekti.