İçişleri Bakanlığı’na 43 bin TL maaş ile işçi alımı yapılacak! Müracaatlar ne vakit başlayacak?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere en az KPSS 70 puan ile işçi alımı yapılacağı belirtildi. Yayınlanan ilan ile tüm takımları ve takım sayılarını açıklayan bakanlık, maaşlara ait ayrıntılara da yer verdi. Bunun yanı sıra her takım için aranan kaideler ve müracaat tarihi tüm bilgileri ile adaylara belirtildi. İşte İçişleri Bakanlığı çalışana alımı resmi ilan metni…

Müracaatlar Ne Vakit Başlıyor?

İçişler Bakanlığı işçi alımı müracaatları 16 Ağustos 2021 tarihinde müracaatlar başladı. Adaylar 22 Ağustos 2021 tarihine kadar imtihan duyurusu kısmında yayımlanacak olan müracaat linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edilecek.

Alım Yapılacak Takımlar Neler?

İçişleri Bakanlığı tarafınca alım yapılacak takımlar yayınlanan ilan ile adaylara duyuruldu. İşte takımlar ve sayıları;

Ne kadar Maaş Verilecek?

İçişleri Bakanlığı işçi alım ilanında ylık brüt mukavele fiyatı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü hususunun (B) bendine bakılırsa istihdam edilenler için kontrat fiyat tavanından yani 8.772,86 TL den hesaplanacağını deklare etti. Lakin kurum tavan fiyatın altında kontrat düzenlemeye ve ödeme yapmaya yetkisine sahip olduğu da ilanda belirtiliyor. Alım yapılacak takımlar kısmında kaç katına kadar maaş teklifi yapılacağına ulaşabilirsiniz.

Tüm ayrıntılar maaş bilgilerina ise resmi ilan metni üzerinden ulaşabilirsiniz.

Müracaat Kuralları Neler?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda belirtilen koşulları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (aylık brüt mukavele fiyat tavanının 2 katı ödenecek durumlara müracaat yapabilirler.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin heyetimi ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, öbürleri için en az beş (5) yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim çalışanı olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4’üncü hususunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim çalışanı olarak geçtiği belgelenen hizmet mühletleri dikkate alınır),

d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla şimdiki programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Özel Müracaat Koşulları Neler?

Özel Müracaat Koşullarına aşağıda yer alan resmi ilan metni üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ