İçişleri Bakanlığı en az 22.976 TL maaş ile işçi alımı yapıyor! Müracaatlar ne vakit başlayacak?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 22 kontratlı işçi alımı yapacak. En az 70 KPSS puan koşulu arayan Bakanlık, müracaat sürecine ait merak edilen tüm bilgileri deklare etti. Ayrıyeten Takımlara bakılırsa farklı fiyatlandırma ile maaş verecek olan Bakanlık, en çok Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 5 katına en az 2 katına kadar maaş verecek. Pekala İçişleri Bakanlığı işçi alımı müracaatları ne vakit sona erecek? İşte detaylar…

Müracaatlar Ne Vakit Sona Erecek?

İçişleri Bakanlığı kontratlı işçi alımı müracaatları 2 Şubat 2022 tarihinde başlayıp 7 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar, E-Devlet üzerinde İçişleri Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden müracaatlarını online olarak tamamlayabilecek.

Şahsen ve posta yolu ile yapılan müracaatlar katiyetle kabul edilmeyecek.

Müracaat Kuralları Neler?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda belirtilen kuralları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (aylık brüt mukavele fiyat tavanının 2 katı ödenecek durumlara müracaat yapabilirler.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin heyetimi ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, öbürleri için en az beş (5) yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim işçisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4’üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim çalışanı olarak geçtiği belgelenen hizmet müddetleri dikkate alınır),

d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla aktüel programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

f) Özel kaideler kısmında anılan unvan ve müddetlerde çalışıldığının belirlenmesinde SGK Barkotlu hizmet dökümünde unvan kodları ve/veya kurumdan alınan ve unvan müddet bildiren çalışma dokümanı temel alınacaktır.

Hangi Takımlara Alım Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı alım yapacağı takımları deklare etti. İşte takımlar;

• YAZILIM MİMARI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 5 Katına Kadar)

• SİSTEM MİMARI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 5 Katına Kadar)

• KIDEMLİ AĞ YÖNETİCİSİ (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 4 Katına Kadar)

• KIDEMLİ .NET YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 3 Katına Kadar)

• KIDEMLİ JAVA YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 3 Katına Kadar)

• KIDEMLİ BİLGİ TRANSFER UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 3 Katına Kadar)

• KIDEMLİ TAŞINABİLİR YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 3 Katına Kadar )

• KIDEMLİ AĞ UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 3 Katına Kadar)

• KIDEMLİ SİSTEM UZMANI – KATEGORİ A (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 3 Katına Kadar)

• KIDEMLİ SİSTEM UZMANI – KATEGORİ B (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 3 Katına Kadar)

• .NET YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (4 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 2 Katı)

• JAVA UYGULAMA GELİŞTİRME UZMANI (4 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 2 Katı)

• VERİTABANI UZMANI (1 Kişi – Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanının 2 Katı)

• ENTEGRASYON GELİŞTİRME UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 2 Katı)

• İŞ ANALİSTİ UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 2 Katı)

• TAŞINABİLİR YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI (1 Kişi – Tam Vakitli – Aylık Brüt Kontrat Fiyat Tavanının 2 Katı)
Aylık Brüt Mukavele Fiyat Tavanı Ne Kadar?

Aylık brüt mukavele fiyatı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü unsurunun (B) bendine nazaran istihdam edilenler için kontrat fiyat tavanının (11.488,37) ÖZEL KURALLAR başlığı altında belirtilen brüt kontrat fiyat tavanının katları ile çarpımı kararı bulunacak meblağ olacaktır. Lakin Kurum, tavan fiyatın altında mukavele düzenlemeye ve ödeme yapmaya yetkilidir.

RESMİ İLAN METNİ