Göç Yönetimi KPSS koşulsuz işçi alım ilanı! Müracaat için son 4 gün…

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Göç Yönetimi Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde istidam edilmek üzere kontratlı işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilan ile imtihana çağırılacak adaylardan KPSS koşulu aranmıyor. KPSS imtihan evrakı beyan etmeyen adayların KPSS puanı 70 olarak kabul edilecek. İşte Göç Yönetimi Genel Müdürlüğü işçi alımı müracaat kuralları ve tarihine ait merak edilen ayrıntılar…

Müracaatlar Ne Vakit Başlayacak?

Göç Yönetimi Genel Müdürlüğü kontratlı bilişim çalışanı alımı müracaatları 26 Temmuz 2021 tarihi prestiji ile başlayacak. Adaylar 1 Ağustos 2021 tarihi saat 23:59:59’a kadar Meslek Kapısı Kamu İşe Alım Platformu https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edebilecek. Posta yolu ile yahut şahsen yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecek.

MÜRACAAT EKRANI

Müracaat Koşulları Neler?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci hususunda belirtilen kuralları taşımak,
b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen kısım mezunları aylık brüt kontrat fiyat tavanının iki katı için müracaat yapabilirler)
ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin konseyimi ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; Bilişim İşçisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut tıpkı Kanunun 4 üncü hususunun (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde Toplumsal Güvenlik Kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde Bilişim İşçisi olarak geçtiği belgelenen hizmet mühletleri dikkate alınır.)
d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

RESMİ İLAN METNİ