Frenkie de Jong: Messi’nin Barcelona’dan ayrıldığına inanamadım

Exxo

New member
Barcelona’nın yıldız futbolcusu Frenkie de Jong, Hollanda devi Ajax’dan, Barcelona’ya transfer olarak hayallerine ulaştığını deklare etti.

İngiliz basınından The Guardian’a konuşan 21 yaşındaki orta saha oyuncusu, ”Barcelona’da olduğum için epeyce memnunum: küçük yaştan beri burada olmak istiyordum, bu yüzden bu türlü bir düş gerçek oldu. Fakat birinci iki yılımda kazandığımızdan daha fazla kupa kazanmayı epeyce isterdim. O manada daha fazlasını bekliyordum, o denli koyalım. Ancak bunun haricinde burada hayli memnunum.” diye konuştu

”MESSİ’NİN BARCELONA’DAN AYRILMASINA İNANAMADIM”

Dönem başında ekipten ayrılarak Fransız devi PSG’ye transfer olan Lionel Messi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Hollandalı futbolcu, Messi hakkında şunları söylemiş oldu:

”Messi’nin gruptan ayrıldığı haberini alınca birinci anda bunun gerçek olmadığını düşündüm. Havaalanından babamı ve kardeşimi alıyordum. Birden bildiri geldi: ‘Messi, Barcelona’dan ayrılıyor’. Birinci anda buna inanamadım. Yaz boyunca dedikodular vardı, fakat bunlara pek kulak asmamıştım. Gerçekleştiğinde benim için büyük bir şok oldu. O kulübün yüzüydü, ayrılması herkes için büyük bir darbe oldu. Onu hala özlüyoruz.

bu biçimde bir oyuncunun ekipten ayrılışı bir anda işleri değiştiriyor. O tüm taraflarıyla futbolun en güzeli. Bitiricilik, konum alma ya da idmanda yaptığımız öbür çalışmaların hepsinde en yeterliydi. Ona gelen övgülerin hiç biri abartılı değil. Bence tarihin en güzeli.”