Ersun Yanal: Ulusal ekipten ayrıldıktan daha sonra Bundesliga’dan teklif aldım

Exxo

New member
Son olarak Antalyaspor’da misyon alan teknik yönetici Ersun Yanal, NTV Spor’da Emek Ege’nin sunduğu Kırılma Anı programına konuk oldu.

A Ulusal Kadroda nazaranv alan teknik yöneticiler içinde en başarılı isimlerden biri olduğunu savunan Yanal, şunları söylemiş oldu:

“Milli ekipten ayrıldığımda yalnızca iki maçımız kalmıştı ve ikide iki yapmamız halinde kümesi ikinci sırada tamamlayacaktık. Yunanistan Avrupa şampiyonu bulunmasına karşın onlarla oynadığımız iki maçı da kazanabilirdik. Ulusal kadroda geçirdiğim süreci ulusal kadronun başındaki öteki teknik yöneticilerle kıyasladığınızda en yeterli karnelerden birinin bana ilişkin olduğunu görürsünüz. nazaranvime niye son verildiğini hala bilmiyorum ve o periyodun yetkililerinin bir açıklama yapması gerektiğine inanıyorum. nazaranvden alınmamın akabinde yaşadığımız İsviçre maçı rezilliği de ortada”

”OYUNCU HAVUZU DARALDI”

Türkiye’de genç oyuncu havuzunun daraldığını belirten 60 yaşındaki teknik adam, Manisa’da çalışırken Selçuk İnan’ı Çanakkale Dardanelspor’dan hayli kolay transfer etmiştik. Birebir biçimde Arda Turan’ı da Galatasaray’dan beş dakikada aldık. Evvelden yetenekli oyuncu havuzunun daha büyük olduğuna inanıyorum. Düzgün ve yetenekli oyunculara ulaşmak epey daha kolaydı. Artık genç oyuncu havuzu daraldı ve transfer yapmak da daha zor” diye konuştu.

”BUNDESLİGA’DAN TEKLİF ALDIM”

2005 Yılında Ulusal kadro teknik yöneticiliği nazaranvinden ayrıldıktan daha sonra Bundesliga’den teklif aldığını açıklayan Yanal, “Milli ekipten ayrıldıktan daha sonra bir Bundesliga kadrosundan teklif aldım. İsim vermem pek gerçek olmaz fakat imza kademesine kadar gelsek de mutabakat son anda iptal oldu.” dedi.

”GENÇLERBİRLİĞİ ŞAMPİYON OLABİLİRDİ”

Gençlerbirliği’ni çalıştırdığı devir hakkında da konuşan Yanal, açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Gençlerbirliği’nin başında olduğum 2002-2003 döneminde şampiyonluğu kaybetmemize niye olan maç Altay maçıydı. 2-0 öndeyken alanda adeta dayak yedik ve maç 3-3 bitmiş oldu. daha sonrasında oyuncuların konsantrasyonunu bir daha saha içine yönlendirmek hayli zordu. O dönem ligin en âlâ futbol oynayan grubu bizdik ve o devir VAR olsaydı şampiyon olabilirdik. Anadolu ekiplerinin hakkı yeniyor diyemem ancak kamuoyunda bu tarafta bir algı varken bunu görmezden gelmek de hiç bir vakit kolay değil”