Emre Belözoğlu: Vİsca inşallah Trabzonspor’da epey başarılı olur

Exxo

New member
Medipol Başakşehir FK Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, 4 milyon 300 bin euro karşılığında Başakşehir’den Trabzonspor’a transfer olan 31 yaşındaki Boşnak yıldız Edin Visca hakkında açıklamalarda bulundu.

41 yaşındaki teknik yönetici Belözoğlu, Edin Visca’nın Trabzonspor’da başarılı olmasını istediğini vurgulayarak yıldız futbolcu için şunları söylemiş oldu:

Edin Visca, benim gözümde Başakşehir tarihinin en değerli oyuncusudur. Büyük kadroda olması gerekiyordu, o havayı koklaması gerekiyordu. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Pak ve kaliteli bir oyuncu, beraberinde düzgün bir insan. Edin Visca’nın, büyük bir gruba transfer olması demek, o büyük ekibi otomatikman şampiyonluğun en büyük adayı yapacaktı. Değerli bir oyuncuyu kaybettik, yerini doldurmak sıkıntı olacak. Kendisi için hoş geçen Başakşehir serüveninin tamamlanmasının akabinde inşallah Trabzonspor’da da fazlaca başarılı olur

“BURAK YILMAZ’A OY VERDİM”

The Guardian tarafınca dünyanın en güzel 100 futbolcusunun seçildiği oylamada heyet üyesi olarak bakılırsav alan Belözoğlu, hak ettiği için oyunu Burak Yılmaz’a verdiğini deklare etti.

Belözoğlu, deneyimli golcünün örnek bir karakter olduğunu belirterek, “Burak Yılmaz’a oy verdim alışılmış ki fakat hak ettiği için verdim. Geçen sene göğsümüzü kabarttı, bayrağımızı dalgalandırdı. Biroldukca yıldızın ortasında yılın atleti seçildi ve ziyadesiyle hak etti. Ben kendimce belirlediğim oyunculara oy verdim. Kante, De Bruyne, Salah, Lewandowski, Burak vardı oy verdiklerim içinde. 7-8 oyuncuya oy verdim. Çok kişi oy kullandı. Burak Yılmaz hak ettiği bir ödül aldı. Hak ettiği bir pozisyonda. Biroldukça Türk gencine bu manada örnek bir isim. Bu yaşlarda Avrupa’da ismini duyurmak, ülkemizin ismini duyurmak herkese nasip olacak işler değil. Çok çalışmak, hayatının merkezine futbolu koymaktan geçiyor. O da bunu başardı. Ailesiyle birlikte işine konsantre ve ömrün gerçeklerine motive. Birfazlaca oyuncunun hayli daha ötesinde öteki bir performans sergiliyor” diye konuştu.

”ÜLKEMİ YURT DIŞINDA TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

Futbolculuk hayatında olduğu üzere teknik yöneticilik hayatında da Türkiye’yi yurt haricinde temsil etmek istediğini kelamlarına ekleyen Belözoğlu, açıklamalarını şöyle noktaladı:

Şu anda hayalimde çalıştıracağım bir ekip yok. Lakin kesinlikle hedeflerim içinde ülkemi futbolcu olarak nasıl temsil ettiysem, hoca olarak da temsil etmek isterim. Spesifik bir grup ismi vermeyeyim lakin kesinlikle oynadığım gruplarda bir gün hoca olarak da bakılırsav almak isterim. Lakin şu anda hakikaten bir grup ya da bir lig üzerinden değil, kendi gelişimim ve Başakşehir’in başarısı için neler yapabilirim diye düşünüyorum. Hedeflerim ve hayallerim bu tarafta