Ege Seramik, yatırımcıların talebi üzerine ek açıklama yaptı

FreeDoom

New member
Investing.com – Ege Seramik İdare Heyeti, 26 Eylül tarihindeki toplantısında “Tasarruf Önlemleri Alınması, Verimsiz ve Üretim Siparişi Bulunmayan Üretim Çizgilerinin Süreksiz Olarak Üretime Kapatılması” tarafında karar aldığını duyurdu.

Şirket, yatırımcılarından gelen talep üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformuna ek bilgi verilmesine karar verdi.

Buna göre önceki açıklamada açıklandıği üzere Ege Seramik, azalan siparişlere bağlı olarak mamul stoklarındaki artışın azaltılarak üretim/stok istikrarını korumak gayesiyle, üretim sınırlarının bir kısmında 1 Ekim 2022 tarihi prestijiyle üretime süreksiz olarak orta verileceğini ve bu tesislerin bakıma alınacağını duyurdu.

Üretime orta verilmesine bağlı olarak şirket, 2022 yılının son çeyreğinde üretimin 1,5 milyon m2 üretim azaltacak olup fabrikanın son üç aylık üretim kapasitesine nazaran; yaklaşık %25, yıllık kapasitesine bakılırsa ise %6 azalış gerçekleşeceği öngörülüyor.

Ege Seramik, açıklamasında son alınan sonucun haricinde kamuya açıklanmamış rastgele bir özel durumu bulunmadığını söylerken şirketin faaliyetlerinin devam ettiğini bildirdi.

EGSER payında son durum

Ege Seramik tarafınca 26 Eylül’de seans kapanışı daha sonrası yapılan açıklamanın akabinde dün EGSER payı, taban fiyatından süreç bakılırsarek 32 TL’ye geriledi.

Dünkü negatif fiyat hareketinin akabinde pay fiyatı, Eylül ayında %3,38 gerileyerek ayın taban düzeyine ulaştı. EGSER payı, yılbaşından bu yana ise %129 paha artışıyla devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz