Bu adam bir çift Donald Trump spor ayakkabısına 9.000 dolar ödedi

FreeDoom

New member
Donald J. Trump geçen hafta sonu Philadelphia'daki Sneaker Con'da sınırlı sayıda altın kaplamalı yüksek bilekli ayakkabıların tanıtımını yaptığında seyircilerden çok sayıda yuhalama geldi, ancak Roman Sharf'tan hiçbiri gelmedi.

Mandalina büyüklüğündeki Audemars Piguets ve Patek Philippes koleksiyonuyla tanınan saat satıcısı Bay Sharf, o gün Whatnot uygulamasında yapılan bir müzayedede 9.000 dolarlık bir teklif aldıktan sonra imzalı bir çift “Never Surrender” spor ayakkabı satın aldı. ABD dolarından vazgeçmişti.

Bay Sharf Cuma sabahı ayakkabıları yüzüne götürüp koklarken, “Bunlar hâlâ yeni; tutkal gibi kokuyorlar” dedi.

Her iki ayak bileğinin üzerinde de kırmızı ve siyah çizgilerden ve parlak yıldızlar ve çizgilerle dolu mavi bir alandan oluşan bir tür Amerikan bayrağı asılıydı. Dilde ve yanlarda kabartmalı T'ler vardı. Eski başkanın imzası, parlak sağ ayak parmağı kapağında kalın siyah mürekkeple görünüyordu.

Bay Sharf, ödülünü takdim ederken, şirketi Luxury Bazaar'ın genel merkezi olan Southampton, Pensilvanya'daki küçük binanın ikinci katında durdu. Bir tür heykel görevi gören 2019 Formula 1 arabasının kabuğu dışında oda bir tonoza benziyordu.

Arkasında eski Louis Vuitton valizleriyle, diğerlerinin yanı sıra Jay-Z, Whitney Houston ve 2 Live Crew'un eski kasetleriyle ve yaklaşık 3 milyon dolar değerinde olduğunu söylediği iki düzine saati içeren turuncu bir Pelican valiziyle dolu bir ofis vardı. dolar.

Bay Sharf mavi Nike giydi

Yüzbinlerce takipçisinin olduğu sosyal medya kanallarında Sneaker Con'u devraldığını gururla paylaştığı için kulübe geldi. Daha sonra Sayın Trump insanları öğle yemeğine davet etti. Bunun üzerine Bay Sharf bir uçağa atladı ve Miami'de yaşayan ve HYPMiami adında lüks bir spor ayakkabı ve sokak giyim butiği işleten 20 yaşındaki oğlu Marcus Sharf ile birlikte golf kulübüne doğru yola çıktı.

Bay Sharf'ta Sezar salatası ve tavuk şehriye çorbası vardı. Bay Trump imzasını taşıyan hamburgerini ve patates kızartmasını yedi. Öğle yemeğinden sonra, Bay Sharf'ın hahamı kısa mesaj yoluyla İsrail'deki durumu tartışıp görüşmediklerini sordu, ancak sonuç alamadı.

Bay Sharf, “Arkadaşlarla konuşmak gibiydi” dedi. “Normal bir konuşmaydı, gündem yoktu.”

Bay Sharf'ın YouTube, Instagram ve TikTok'taki birkaç yüz bin takipçisi farklı tepki gösterdi: Bay Trump'a verdiği destek nedeniyle onun yayın aboneliğinden çıkacaklarını söylediler. Çevrimiçi öfkenin bir kısmı, Bay Sharf'ın spor ayakkabı satın almasıyla ilgili olarak onu “MAGA çılgınlığına” eğilimli bir “Rus oligarkı” olarak tanımlayan bir Daily Mail makalesinden kaynaklandı.

Bay Sharf, eleştirilerden rahatsız olmadığını itiraf etti. “Sosyal medyadayım” dedi. “Nefret edenlere alışkınım.”

İşinin insanlara para sağlamak olduğunu ve bu insanların çoğunun, Bay Trump'a bağlılığını ilan ettiğini görmekten mutlu olan Cumhuriyetçiler olduğunu ekledi. Ancak Bay Sharf, kendisinin Rus değil Ukraynalı olduğu da dahil olmak üzere birkaç konuyu açıklığa kavuşturmak istedi.

Ukrayna'nın Sovyetler Birliği'nden ayrılıp bağımsız bir devlet haline gelmesinden üç yıl önce, 1988'de üvey annesi, ablası ve babasıyla birlikte ABD'ye geldiğinde 13 yaşında olduğunu söyledi.

Bay Sharf babası hakkında “Cebinde 4 dolar vardı” dedi.

Aile Brooklyn'deki Sheepshead Bay'e taşındı ve Fred Trump'ın işlettiği binalardan birinde küçük bir dairede yaşadı. Babası bir şirketin vitrinlerine kaynak yapan bir şirkette iş buldu ve hafta sonları garson olarak çalıştı. Üvey annesi muhasebeciydi.

Bay Sharf, liseden sonra 1993'ten 1996'ya kadar ABD Ordusunda görev yaptı. Kayıtlara göre Güney Kore'deki Camp Pelham'da görevlendirildi ve ardından Kentucky'deki Fort Knox'a taşındı.

Oradan, bilgisayar programlama üzerine bir meslek okuluna gittiği Philadelphia bölgesine gitmeden önce Pennsylvania Devlet Üniversitesi'nde iki yılını tamamladı. Daha sonra bir sigorta sağlayıcısı olan HealthPartners Inc.'de işe girdi. Yıllık maaşı 50.000 doları aştığında zengin gibi davranacak kadar parası vardı.

“Bir BMW 3 Serisi kiraladım ve 1.000 dolara Rolex Datejust'ı aldım” dedi. “Benden önce odaya girdi.”

Bay Sharf kolunu uzattı ve Rolex'iyle nasıl gösteriş yaptığını gösterdi. Şu anda bileğinden sarkan saat, maliyeti aşağı yukarı 200 kat daha fazla olan, eski sarı altın Patek Philippe Nautilus spor saatiydi.

1990'lı yılların sonunda Deutsche Bank'ta altyapı desteği alanında çalıştı. Ayrıca eBay'de saat satmaya başladı. Yan işi başladı ve 2006 yılında Luxury Bazaar'ı kurdu. Şirketin şu anda 30 çalışanı ve biri Southampton, Pensilvanya'da, diğeri Hong Kong'da olmak üzere iki ofisi bulunuyor. Eşi Anna Sharf ve iki küçük çocuğuyla birlikte Philadelphia'nın bir banliyösünde yaşıyor.

Bay Sharf, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline şiddetle karşı olduğunu söyledi. Başkan Vladimir V. Putin hakkında “Amacını bile anlamıyorum” dedi. Bay Trump'ın, iki tarafı masaya getirip bir anlaşmaya aracılık ederek savaşı sonlandırabilecek “tek başkan” olduğuna inandığını da sözlerine ekledi.

Bay Sharf, “Ben Birinci Değişiklik'in ve silah taşıma hakkının güçlü bir destekçisiyim” dedi. “Ayrıca eşcinsel evliliğe ve kürtaj haklarına da inanıyorum. Sınırların içinde.”

Askerlik günlerinden bir söze atıfta bulunarak, “Bana göre herkes yeşildir” diye devam etti. “Ordu size bunu öğretiyor çünkü hepimiz aynı renk üniformayı giyiyoruz. Benim göremediğim şey bölünme. Biz tek bayrak altında tek milletiz” dedi.

Ayakkabılarında iki tane olmasına rağmen. Her ayak için bir tane.