Barcelona’nın yıldız ismi Kun Agüero gözyaşlarıyla futbolu bıraktı

Exxo

New member
Nou Camp Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında pek duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan Agüero, “Profesyonel futbol yaşantımı bırakma sonucu aldım. Çok güç bir periyot lakin gerekliydi. Değerli olan sıhhat.” dedi.

La Liga’da ekim ayı sonundaki Alaves maçında yaşadığı sıhhat meselesinden daha sonra tabiplerin kendisi için en güzelinin futbolu bırakmak olduğunu dediğini anlatan Arjantinli futbolcu, “Futbola döneceğime dair epey az da olsa bir umut vardı lakin olmadı. Yaklaşık 10 gün evvel bu sonucu aldım. Şu anda güzel hekimlere emanetim.” biçiminde konuştu.

“5 YAŞINDAN BERİ DAİMA TOP OYNAMAK İSTEDİM”

“En azından bunun evvelinde değil artık olduğuna şükrediyorum.” diyen Agüero, birinci topa dokunduğu 5 yaşından beri futbol oynamak istediğini fakat Avrupa’ya kadar ulaşacağını hiç hayal etmediğini söylemiş oldu.

Oynadığı tüm kulüplere, Arjantin Ulusal Ekibi’ne, kadro arkadaşlarına ve ailesine teşekkür eden Agüero, “Oynadığım grupların kazanmasına yardım etmek için en uygununu yaptığıma inanıyorum. Başım dik ayrılıyorum. Futbolda yaşadığım hoş anlar her vakit benimle kalacak.” tabirlerini kullandı.

Barcelona Kulübü Lideri Joan Laporta da “Dünya çapında tanınmış, golcü bir futbolcu oldun. Bundan daha sonraki yeni periyodunda de epey başarılı işler yapacağına eminim.” dedi.

Agüero’nun futbola veda ettiği basın toplantısına, Barcelona’daki ekip arkadaşlarının yanı sıra ortalarında Manchester City Teknik Yöneticisi Josep Guardiola’nın da olduğu geçmişte forma giydiği Atletico Madrid, Manchester City kulüplerinden ve Arjantin Ulusal Kadrosu’ndan da üst seviye temsilciler katıldı.

KALBİNDE RİTİM BOZUKLUĞU TEŞHİS EDİLDİ

La Liga’da 30 Ekim’de oynanan Alaves maçında göğsünde ağrı ve baş dönmesi şikayetiyle oyundan alınarak hastaneye kaldırılan Agüero’da yapılan testlerin akabinde kalbinde ritim bozukluğu tespit edilmişti.

Yaz transfer devrinde Manchester City’den bedelsiz olarak Barcelona’ya gelen 33 yaşındaki Agüero, bu dönem tüm kulvarlarda 5 maçta sadece 165 dakika alanda kalıp, 1 gole imza attı.

Arjantin’in Independiente ekibinde başladığı futbolculuk mesleğine Atletico Madrid (2006-2011) ve Manchester City’de (2011-2021) devam eden ve son olarak Barcelona’ya gelen Agüero, Arjantin Ulusal Grubu’nda da 14 yıl boyunca oynadı.

Agüero, 42’si ulusal ekipte olmak üzere mesleği boyunca 427 gol attı.