Ahmet Işık Çebi: Şampiyon olacağımızı hissediyorum

Exxo

New member
Spor Toto Harika Lig’in son şampiyonu Beşiktaş’ın lideri , siyahlı beyazlı kulübün gündemine dair açıklamalarda bulundu.

”ŞAMPİYON OLACAĞIMIZI HİSSEDİYORUM”

Beşiktaş lideri Işık Çebi, önder Trabzonspor’un 18 puan gerisinde olmalarına karşın, siyah beyazlı topluluğun ligde bu dönem şampiyonluk ipini göğüsleyeceğine inandığını söylemiş oldu.

Lider Çebi, “Şampiyonluk için ben hala istekliyim, hala daha ümitliyim. Futbolun içerisinde her şeyin olduğunu biliyorum. Hala daha şampiyon olacağımız hissini, en azından maksadını taşımaya devam ediyorum.” diye konuştu.

”GEDSON’U GEÇEN SEniçin BERİ İSTİYORDUK”

Portekiz’in Benfica ekibinden transfer edilerek Çaykur Rizespor’a kiralanan transferi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Beşiktaş lideri Çebi, 23 yaşındaki futbolcunun transferinin planlanan bir transfer olduğunu tabir ederek “Biz geçen seniçin beri Gedson’u takımımıza almayı planlıyorduk lakin koşullarımız, bugün bu transferi yapabilecek hale geldi. Süreç daha erken başlamıştı. Bir öteki kadronun ilgilenmesi sonucunda talep ettiğimiz bir futbolcu değildi.” diye konuştu.

”BİZİM İÇİN ÖNEMLİYDİ”

Lider Çebi, Galatasaray Lideri ‘ın “Gedson’u almak isteseydik, alırdık” açıklamasının hatırlatılması üzerine “Gedson Fernandes, bizim istediğimiz bir futbolcuydu. Galatasaray istememiş olabilir, almamış olabilir, hürmet duyarım. Lideri bu biçimde söz edebilir, doğrudur da. Lakin Gedson bizim için kıymetliydi. Transferlerde rekabet bizim amaçladığımız bir olay değildir. Biz yalnızca istediğimiz futbolcuyu almak için yola çıkarız. Gedson transferi ne Beşiktaş’ı olduğu yerden üst çeker ne de transferi yapamayan Galatasaray’ı aşağı çeker.” dedi.

”NASIL BİR FUTBOLCULUK?”

Takım dışı bırakılan oyuncuların ekipten ayrılmak istememesini eleştiren Çebi, “Kadro dışı olan arkadaşlar, maalesef gitmiyorlar. Ben anlamıyorum; nasıl bir futbolculuk, nasıl bir anlayış, nasıl bir profesyonellik? Yan tarafta koşarak 1-2 yıldır para almayı içlerine sindiren arkadaşlarla yollarımızı ayırmakla gerçek yapmışız.” değerlendirmesinde bulundu.