Adalet Bakanlığı bilişim işçisi alımı! Takımlar, müracaat kaideleri ilanın tamamı…

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Adalet Bakanlığı Bilgi Süreç Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere kelamlı imtihan muvaffakiyet sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 25 kontratlı bilişim çalışanı alınacaktır. Pekala müracaatlar hangi takımlara nasıl yapılacak?

Adayların 2020 KPSSP3 puanları, ilgili web servisleri aracılığı ile alınacaktır. (KPSSP3 puanı olmayan, KPSSP3 puanı 70 (yetmiş) puandan az olan yahut evrak ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınacaktır.)

Adayların Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanı (YDS) puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacaktır. YDS puanının olmaması durumunda ÖSYM tarafınca belirlenen “Yabancı Lisan İmtihanları Eşdeğerlikleri” ne bakılırsa kabul edilen YDS dengi puanı gösterir doküman taratılarak sisteme yüklenecektir. YDS puanı yahut muadil evrakı olmayan adayların yabancı lisan puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

1) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci unsurunda belirtilen kaideleri taşımak,

2) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (Bu kısımda belirtilen kısım mezunları yalnızca D1 ve D2 Kümesi durumları için müracaat yapabilir),

4) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin suramı ve idaresi konusunda, son müracaat tarihi itibariyle fiyat tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, başkaları için en az 5 (beş) yıllık mesleksel deneyime sahip olmak (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim işçisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4 üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle personel statüsünde bilişim işçisi olarak geçtiği belgelenen hizmet mühletleri dikkate alınır.)

5) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla yeni programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

6) Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, süratli öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, kadro çalışmasına yatkın olma ve bağlantı marifeti yüksek olma, ağır ve gerilimli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) değer vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

Adaylar müracaatlarını 28/06/2021-12/07/2021 tarihleri içinde saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde faal hale gelecek olan iş müracaat ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir.

Şahsen yahut posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar belirtilen durumlardan en çok 2 (iki) adedine başvurulabilecektir. Adayların tahsil ayrıntıları ilgili web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Alınamayan yahut kusurlu görünen adayların ilgili kutucuğu işaretleyip tahsil dokümanlarını (PDF ya da JPEG) formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

İlanın Tamamı İçin Tıklayınız