2021 Aile Bakanlığı memur alımı ilanını yayınladı! KPSS kuralsız işçi ve personel alımı da yapılacak!

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı Ağustos ayı ortasında yapılacak alımlar için ilanları yayınladı. İlköğretim ve lisans mezunu adaylar müracaat yapabilirken Muş, Yozgat, Kocaeli, Afyonkarahisar, Kastamonu vilayetlerinde memur alımı yapılacak. Memur alımı ilanlarında adaylardan KPSS puanı kuralı talep edilirken, işçi ve emekçi alımlarında KPSS puan kuralı aranmayacak. Alım yapılacak takımlara müracaat yapabilmek için iş tariflerinde belirtilen nitelikleri taşımak gerekiyor. Aile Bakanlığı işçi alımı müracaatları internet üzerinden alınacakken kurum tarafınca istenilen dokümanların müracaat sürecinde teslim edilmesi isteniyor. İşte 2021 Aile Bakanlığı memur, işçi ve emekçi alımı ilanları müracaat koşulları…

Aile Bakanlığı Memur, İşçi ve Personel Alımı İlanları Yayınlandı!

Aile ve Toplumsal Siyasetler Bünyesinde faaliyet gösteren Toplumsal Yardımlar Genel Müdürlüğü vücut emekçisi, paklık çalışanı, ofis memuru, toplumsal yardım ve inceleme nazaranvlisi alımı gerçekleştirilecek. Muş, Yozgat, Kocaeli, Afyonkarahisar, Kastamonu vilayetlerinde alım yapılacak.

Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları memur alımı için adaylardan KPSS P3 puan tipinden 60 puan istenecek.

Personel ve işçi alımlarında ise KPSS koşulu aranmazken en az ilköğretim mezunu olmak ve mesleğin gerektirdiği doküman yahut niteliğe sahip olması talep edilecek.

Hangi Takımlara Alım Yapılacak?

Muş Malazgirt SYDV takımına 3 Toplumsal Yardım ve İnceleme bakılırsavlisi,

Muş Merkez SYDV takımına 2 toplumsal yardım ve inceleme nazaranvlisi,

Muş Varto SYDV takımına 1 toplumsal yardım ve inceleme vazifelisi,

Yozgat Saraykent SYDV takımına 1 toplumsal yardım ve inceleme vazifelisi,

Kastamonu SYDV takımına 3 Vücut personeli,

Kocaeli İzmit SYDV takımına 1 Paklık çalışanı,

Afyonkarahisar Emirdağ SYDV:1 Paklık çalışanı alımı yapılacak.

Müracaatlar Nereden Nasıl Yapılacak?

Aile ve Toplumsal Siyasetler Bünyesinde faaliyet gösteren Toplumsal Yardımlar Genel Müdürlüğü işçi alımı müracaatları şahsen yahut internet üzerinden yapılacak. İlanlar toplumsal yardımlar genel müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden yahut Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlandı. Sizde ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız buradan müracaat ayrıntılarını öğrenebilirsiniz. İlanlara müracaatları bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Genel Müracaat Kaideleri Neler?

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

• Uygar haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak

• 18 yaşını bitirmiş olmak ve Memur Alımı için 35 ve emekçi alımı için 50 yaşını doldurmamış olmak

• Askerlik misyonunu yapmış yahut muaf olmak ya da askerlikle münasebeti bulunmamak

• Kamu haklarından yoksun bulunmamak

• vazifenin özelliğine göre eğitim, yaş, deneyim üzere özel kaideleri taşımak

• İş Tariflerinde belirtilen nitelikleri taşımak

• Müracaat yapacak adaylar etkin ilanlardan yalnızca bir adedine müracaat yapabilir. Müracaat yapılan ilan mülakat sürecini tamamladıktan daha sonra aday öteki bir ilana başvurulabilecektir.

• Müracaatınızın geçerli olması için internet üzerinden müracaatınızı yaptıktan daha sonra ilan için istenen evrakları müracaat mühleti dolmadan müracaat yaptığınız ilgili Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarını teslim etmeyen adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.