YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı

TerraNova

New member
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Lideri Prof. Dr. Halis Aygün, 2021-Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) Ek Yerleştirme Kılavuzu’nun yayımlandığını bildirdi.

Aygün, toplumsal medya hesabındaki paylaşımında, tercihlerin 20-23 Eylül’de kurumun internet sitesi ve ÖSYM AİS taşınabilir uygulamasından yapılabileceğini belirtti.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan bilgilendirmede ise adayların, 2021-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ferdî olarak yapacağı hatırlatıldı.

Tercih süreçlerinin 20 Eylül saat 10.00’da başlayacağı ve 23 Eylül saat 23.59’da sona ereceği kaydedilen bilgilendirmede, adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz ayrıntıları doğrultusunda yapmaları tavsiyesinde bulunuldu.

Bilgilendirmede, “Ek yerleştirme süreçleri, 2021-Yükseköğretim Kurumları İmtihanı Kılavuzu, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2021-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.” sözlerine yer verildi.