WhatsApp’ın sohbet taşıma özelliğinin kapsam alanı genişliyor

Bukalemun

New member
WhatsApp, birkaç ay evvel yaptığı duyuruyla iOS’tan Android’e tüm sohbetlerin taşınabileceğini açıklamıştı. Sohbetler, fotoğraflar, görüntüler ve sesli notlar için geçerli olan ‘veri aktarımı’ konusu, kayıpsız bir taşıma imkanı sunuyor.

Birinci etapta sadece Samsung aygıtlar için etkin edilen sistemin kapsam alanı Pixel telefonlarla genişliyor. Hatta ilerleyen süreçte hayli daha fazla aygıta dayanak sunulacağı da belirtiliyor. Bu da iPhone kullanıcılarının datalarını Android telefonlara süratli ve kolay biçimde aktarabileceği manasına geliyor.

WhatsApp’ın bilgileri iOS’tan Android’e taşıma özelliği Piksel akıllı telefonlar için de standart halini alıyor.

Sohbetlerinizi birlikteinizde Gdolayın formunda duyurulan yeni özellik hakkında yapılan tam açıklama ise şöyle:

WhatsApp iletileriniz size aittir. şahsi WhatsApp iletilerinizin uçtan uca şifreleme ile korunmasının ve iletilerinizin sohbetlerinizden otomatik olarak kaybolması için yollar sunmamızın niçini budur.

Sunduğumuz en aranan özelliklerden biri, telefon değiştirirken sohbet geçmişini bir işletim sisteminden başkasına aktarmayı mümkün kılmaktır. Bu özelliği inançlı ve muteber bir biçimde oluşturmak için işletim sistemi ve aygıt üreticileriyle sıkı bir biçimde çalışıyoruz.WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. İletileriniz WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma süreci sesli iletiler, fotoğraflar ve görüntüleri kapsar. Başlangıçta Android 10 yahut üstü işletim sistemine sahip rastgele bir Samsung aygıtta sunulan bu özellik yakında daha fazla Android aygıtta kullanılabilecektir.Yeni bir aygıtın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski aygıtınızdan yeni aygıtınıza inançlı bir biçimde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu süreç için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.Bu yalnızca bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar içinde geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini inançlı bir biçimde birlikteinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.