Wasserman Brillstein’ı satın alarak spor ve eğlenceyi birleştiriyor

FreeDoom

New member
Casey Wasserman onlarca yıldır geleneksel eğlence işine asla girmeyeceği konusunda ısrar etti. Film ve televizyon çok fazla ensest hissi veriyordu – büyükbabası Lew Wasserman, 1960’lardan 1990’lara kadar Hollywood’un güç komisyoncusu olarak hüküm sürdü – ve mali açıdan çok zor durumda olduğunu söylüyordu.

Asla asla deme: 49 yaşındaki Bay Wasserman Pazartesi günü yaptığı açıklamada, spor grubu Wasserman’ın bir Hollywood yönetim ve içerik prodüksiyon şirketi olan Brillstein Entertainment Partners’ı satın almak için anlaşma yaptığını duyurdu. Şartlar açıklanmadı.

Brillstein, Brad Pitt, Tiffany Haddish, Adam Sandler, Florence Pugh, Rami Malek ve Elizabeth Olsen gibi yıldızları temsil ediyor. Şirket aynı zamanda dijital yaratıcıları, podcast yayıncılarını ve profesyonel video oyunu oyuncularını da temsil ediyor. 1999 yılında “The Sopranos”la büyük ses getiren ve “Real Time With Bill Maher” dizisinde rol alan Brillstein, yakın zamanda Paramount Television Studios ile ilk bakış anlaşması imzaladı ve Netflix, Disney ve Amazon’da da projeleri bulunuyor.

Bay Wasserman’ın fikrini ne değiştirdi?

“Medya işi beş yıl öncesine göre kökten farklı ve bu, açıkçası spor ve müzik yeteneklerini nasıl temsil ettiğimiz konusunda farklı düşünmemizi gerektiriyor” dedi. “Müzisyenler TikTok’ta, sporcular YouTube’da ve insanlar belgesel yapmak istiyor. Çizgiler, sanırım beş yıl önce kimsenin beklediğinden çok daha bulanık hale geldi.”

Şöyle devam etti: “Eskiden sporcular spordan, müzisyenler müzikten, eğlence eğlenceden para kazanırdı ama artık o sınırlar yok.”

2002 yılında Wasserman Media Group olarak kurulan Wasserman, büyüyerek dünyanın en büyük spor temsilciliği ve pazarlama ajanslarından biri haline geldi. 2000’li yılların başında müzisyen yönetimindeki başarısız genişlemenin ardından Wasserman, son yıllarda tekrar denedi ve şu anda Billie Eilish, Brandi Carlile, Drake ve Coldplay gibi sanatçıları ve grupları temsil eden büyük bir müzik bölümüne sahip.

Bay Wasserman, muhtemelen ek film ve televizyon şirketleri satın alarak Brillstein’ın televizyon ve film yapım işini genişletmeyi planladığını söyledi. “Bu ilk adımı doğru atmak istiyoruz” dedi. “Fakat bu bir ilk adım, son adım değil.”

Brillstein, 1969 yılında, 2008 yılında ölen geveze bir yetenek yöneticisi olan Bernie Brillstein tarafından kuruldu. Lorne Michaels ve Jim Henson gibi ilk müşterilerle Bay Brillstein, firmasını Hollywood’un önde gelen yönetim şirketlerinden biri haline getirdi. Yıldızları yönetmek ve onlar için televizyon programlarının ve filmlerin yapımına yardımcı olmak şeklindeki iş modeli rakiplerin ilgisini çekti; bunlardan bazıları (Anonim İçerik, 3 Sanat Eğlencesi) sonunda boyut olarak Brillstein’ı geride bıraktı.

Brillstein’ın eşbaşkanı Jon Liebman, Wasserman’ın özellikle içerik üretimi alanında genişleme için gerekli kaynakları sağlayacağını söyledi. Bay Liebman, “İş inanılmaz derecede karmaşık hale geldi” dedi. “Bir yöneticinin daha büyük bir organizasyonun parçası olmadan müşterilere etkili bir şekilde hizmet verebileceği günler artık geride kaldı.”