Vilayetler Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı Başladı! Müracaat Kaideleri Neler?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Vilayetler Bankası A.Ş. Teftiş Heyeti Başkanlığına KPSS 80 puan ile memur alımı yapılacağını duyuruldu. Yayınlanan ilan ile müracaat kaidelerinden tarihine kadar merak edilen tüm ayrıntılar belirtildi. Adaylardan en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, iktisat, işletme, maliye, bankacılık ve kamu idaresi kısımlarından, bu kısımlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kollardan mezun olanlardan ya da bu alanlarda denkliği Yükseköğretim Heyeti Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olma koşulu aranıyor. İşte Müfettiş Yardımcısı alımına ait merak edilen tüm ayrıntılar…

Müracaatlar Ne Vakit Başlıyor?

Vilayetler Bankası A.Ş. memur alımı müracaatları 17 Haziran 2021 tarihinde başladı. Adaylar 2 Temmuz 2021 tarihine kadar bankanın internet sitesinden ( www.ilbank.gov.tr ) doldurup JPEG formatındaki 4,5×6 ebatında vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek elektronik ortamda müracaatlarını çarçabuk tamamlayabilecek.

MÜRACAAT İÇİN TIKLAYINIZ

Müracaat Kaideleri Neler?

İmtihana başvuracak adayların aşağıdaki kaideleri taşıması gerekmektedir:

a) Vilayetler Bankası A.Ş. İnsan Kaynakları Yönetmeliğinde yer alan genel koşullara haiz olmak;

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,
3) 26/9/2004 tarihindeki ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü unsurunda belirtilen müddetler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir cürümden dolayı bir yıl yahut daha fazla mühlet ile mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı kabahatler, anayasal tertibe ve bu sistemin işleyişine karşı cürümler, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, cürümden kaynaklanan malvarlığı kıymetlerini aklama yahut kaçakçılık kabahatlerinden mahkûm olmamak,
4) Erkek adaylar için, askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş olmak,
5) Başka resmi yahut özel kurum ve kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,
6) Engelli işçi çalıştırılmasına ait mevzuat kararları gizli kalmak kaydıyla, yurt ortasında ve yurt haricinde devamlı bakılırsav yapmasına pürüz olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
7) Daha evvel çalıştıkları iş yerlerinden disiplin cezası niçiniyle işten çıkarılmamış olmak,
8) İlgili mevzuat kararlarına bakılırsa mali kesimde ve bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

b) İmtihanın açıldığı yılın Ocak ayı başında 35 yaşını doldurmamış bulunmak,

c) En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, iktisat, işletme, maliye, bankacılık, kamu idaresi, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği kısımlarından ya da en az 4 yıllık lisans eğitimi verip burada sayılan okullara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanan yabancı fakülte ve yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

ç) Sıhhat durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit seyahat kaidelerine elverişli olmak,

d) Müfettişlik karakter ve vasıflarını haiz bulunmak,

e) Tavır ve davranışları ile Müfettişlik karakter ve vasıflarını haiz bulunmak,

f) Kasıtlı olmayan hatalar haricinde hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile hükümlü olmamak,

g) Banka tarafınca daha evvel açılan giriş imtihanlarına iki kereden fazla girmemiş olmak,

h) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafınca 2019 yahut 2020 senelerında yapılan Kamu İşçisi Seçme imtihanı (KPSS) sonucunda;

1) Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Bankacılık ve Kamu İdaresi kısımları ile dengi kollardan mezun olanlar için KPSSP11, KPSSP28 yahut KPSSP33 puan çeşitlerinin rastgele birinden en az 80 puan almış olmak ve müracaatta bulunan adaylar içinde yapılacak sıralamada en yüksek puanlı 30 aday içinde bulunmak,
2) İnşaat Mühendisliği kısmından mezun olanlar için KPSSP1 Puan tipinden en az 80 puan almış olmak ve müracaatta bulunan adaylar içinde yapılacak sıralamada en yüksek puanlı 50 aday içinde bulunmak,
3) Bilgisayar Mühendisliği kısmından yahut Elektrik ve Elektronik Mühendisliği kısmından mezun olanlar için KPSSP1 Puan çeşidinden en az 80 puan almış olmak ve müracaatta bulunan adaylar içinde yapılacak sıralamada en yüksek puanlı 20 aday içinde bulunmak, (Öğrenim kısımları itibariyle Giriş imtihanına katılma hakkını elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü giriş imtihanına çağrılacaktır.),

ı) İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça lisanlarının birinden ilân tarihi itibariyle son beş yıl içerisinde Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanından (YDS)60 puan almış olmak yahut Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafınca buna denk kabul edilen ve milletlerarası geçerliliği bulunan evraka sahip olmak,

(d) ve (e) bentlerinde belirtilen konular, yalnızca yazılı imtihanı kazanan adaylar tarafından geçerli olup, kelamlı imtihandan evvel Teftiş Konseyi Başkanlığınca yapılacak inceleme ile tespit edilir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ