Ulusal Grup’ta Stefan Kuntz devri başlıyor

Exxo

New member
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) idaresi, yerli ve yabancı olmak üzere biroldukca teknik adam üzerinde çalışırken, Stefan Kuntz’da karar kıldı. A Ulusal Ekip sorumlusu Hamit Altıntop’un sonucu ile başlayan görüşmelerde sona gelindi.

İstanbul’a gelen 58 yaşındaki çalıştırıcı ile kısa mühlet ortasında resmi mukaveleyi imzalayacak.

Güneş daha sonrası birinci vakit içinderda Okan Buruk ile anlaşan futbol federasyonu, Hamit Altıntop’un vazifeye gelmesinin akabinde farklı arayışlara başlamıştı.

BİRKAÇ AY EVVEL RÖPORTAJ VERMİŞTİ

1995-96 döneminde Beşiktaş forması giyen Almanya Ümit Ulusal Ekip Teknik Yönetici Stefan Kuntz, geçtiğimiz Mayıs ayında verdiği röportajda siyah-beyazlı kadroya şampiyonluk yolunda muvaffakiyetler dilemiş ve İstiklal Marşı hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

“TÜRK ULUSAL MARŞININ BİRİNCİ SATIRLARINI EZBERLEDİM”

Ortadan yıllar geçmesine karşın hatırladığı Türkçe sözler olduğunu söyleyen Kuntz, “Bir restoranda ‘Tee istiyor musun’ dendiğini hatırlıyorum. Bunun bir çay istediğim manasına geldiğini hatırlıyorum. Alışılmış alanda kullanılan ‘oyna’, ‘çabuk’, ‘yavaş’ üzere sözleri hatırlıyorum. elbette bunlar nispeten çabuk öğrendiğiniz sözlerdi. Her maçtan evvel İstiklal Marşı’nın söylendiğini fark ettim. Arkadaşlarıma eşlik edebilmek için Türk ulusal marşının birinci satırlarını ezberledim. Bunu Türk misafirperverliğinden şad olduğumu göstermek için yapmıştım.” tabirlerini kullanmıştı.