Ulusal Eğitim Bakanlığı işçi alımı devam ediyor! Lise, önlisans ve lisans mezunu müracaat koşulları

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Ulusal Eğitim Bakanlığı 1.651 kişilik işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilanda bakanlığın boş kalan kontenjanlar için işçi ataması kapsamında müracaatlar Mart ayı içerisinde başlayacak. Bu kapsamda adaylar müracaatlarına 21 Mart 2022 tarihi ile başlayacak olup, en geç 1 Nisan 2022 tarihine kadar müracaatların gerçekleştirilmesi gereklidir. Müracaatlar yalnızca e-Devlet sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

• 2020 yılı KPSS lisans seviyesinde KPSSP3, ön lisans seviyesinde KPSSP93, ortaöğretim seviyesinde KPSSP94 puan cinslerinden puan almış olmak.

• 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci unsurunun (A) bendinde belirtilen kaideleri taşımak.

• Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.

• olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun kararında kararnamelerle kamu misyonuna son verilmemiş olmak.

• Mesleğin ifasına pürüz olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sıhhat kurumlarından alınacak sıhhat şurası raporuyla belgelendirmek.

• Rastgele bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
Kontratlı Fizyoterapist

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon yahut Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan kontratlı fizyoterapist konumlarına, 13.11.2021 tarihindeki yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan daha sonra Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı (KPSS) (B) kümesi puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacaktır.

Kontratlı Takviye Çalışanı (Aşçı ve aşçı yardımcısı)

Lisans seviyesinde;

Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da rastgele bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika yahut dokümanlardan birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Ön Lisans seviyesinde;

Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da rastgele bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika yahut evraklardan birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Ortaöğretim seviyesinde;

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık yahut mutfak kısımlarından mezun olmak ya da rastgele bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika yahut evraklardan birine sahip olduğunu belgelendirmek.

1. (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. kısım mezunlarının müracaatları geçersiz sayılacak; hizmet mukavelesi yapılmış olsa dâhi iptal edilecektir.)

2. Müracaat için genel ve özel kaidelerde aranan niteliklerin tamamını, müracaatın son günü (01.04.2022) prestijiyle taşıyor olmak.

• MEB onaylı, Aşçılık Sertifikası; 3308 sayılı Kanuna bakılırsa Aşçılık Kolunda Ustalık yahut Kalfalık Dokümanı; Aşçı Bonservisi.

• Rastgele bir önlisans programı mezunu olanlardan ortaöğretim kurumlarının aşçılık yahut mutfak kısımlarından mezun olanlar ile rastgele bir lisans programından mezun olanlardan aşçılık, gemi aşçılığı, hazır yemek ve aşçılık, yemek pişirme teknikleri, gastronomi ve mutfak sanatları yiyecek içecek işletmeciliği/yiyecek ve içecek işletmeciliği ön lisans programlarından ya da ortaöğretim kurumlarının aşçılık yahut mutfak kısımlarından mezun olanların diploma yahut mezuniyet evrakları. (Adaylar üstte belirtilen programlardan mezun oldukları alt ya da üst tahsillerine ait mezuniyet dokümanlarını sertifika yerine kullanabilecektir.)

• Aşçı yardımcısı sertifikasına sahip olanlar yalnızca Kontratlı Takviye Çalışanı (aşçı yardımcısı) durumuna müracaatta bulunabilecektir. (Aşçı yardımcısı sertifikası ile Kontratlı Takviye Çalışanı (aşçı) durumuna müracaat yapan adayların müracaatları geçersiz sayılacak; hizmet mukavelesi yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.)
Müracaatlar, 21.03.2022–01.04.2022 tarihleri içinde alınacaktır. Müracaatların, 01.04.2022 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Adaylar, müracaatlarını e-Devlet – Ulusal Eğitim Bakanlığı – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar katiyetle kabul edilmeyecektir.

Adayların müracaatları il-ilçe ulusal eğitim müdürlüklerince onaylanacağından, adaylar müracaatlarını elektronik ortamda onaylatmak üzere bir vilayet ve ilçe ulusal eğitim müdürlüğü seçecektir.

MÜRACAATTA İSTENİLEN EVRAKLAR

– Diploma yahut e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet evrakı,

– Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan müracaat için istenilen sertifika yahut doküman.