Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) KPSS 70 puan ile memur alım ilanı! Müracaat ne vakit başlayacak?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) KPSS 70 puan ile memur alımı yapacağını deklare etti. Yayınlanan ilan ile 10 farklı kümede toplamda 11 memur alımı yapacak kurum, müracaat koşulları, müracaat tarihi ve daha merak edilen biroldukça ayrıntısı adaylara duyurdu. Pekala TÜRKAK hangi takımlara memur alımı yapacak? İşte 2021 memur alımına ait merak edilen ayrıntılar ve imtihan duyurusu…

Müracaatlar Ne Vakit Başlıyor?

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) memur alımı müracaatları 6 Haziran 2021 tarihi ile başladı. Adaylar müracaatlarını Kurumun https://www.turkak.org.tr/ adresli internet sitesinin “Duyurular” başlıklı kısmında yer alan “Giriş İmtihanı Müracaat Formu” nu eksiksiz doldurmak ve formda istenilen dokümanları sisteme yüklemek suretiyle 30 Haziran 2021 tarihine kadar tamamlayabilecek.

MÜRACAAT EKRANI İÇİN TIKLAYIN

TÜRKAK Memur Alımı Müracaat Kaideleri Neler?

A-Genel Koşullar:

14/7/1965 tarihindeki ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A hususunda sayılan genel kuralları taşımak,

B-Özel Kurallar;

a) Giriş imtihanının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü prestijiyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin, ilanda belirtilen (Tablo-1) kısımlarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Şurası tarafınca onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
c) Giriş imtihanının son müracaat tarihi prestijiyle, 2019 yahut 2020 senelerına ilişkin Kamu İşçi Seçme İmtihanından (KPSS) aşağıdaki tabloda (Tablo-1) belirtilen puan çeşitlerinden taban puanı almış olmak

a) Hukuk Fakültesinden yahut buna denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
b) Giriş imtihanının son müracaat tarihi prestijiyle, 2019 yahut 2020 senelerına ilişkin Kamu İşçi Seçme İmtihanında KPSS P3 puan cinsinden 70 ve üzeri puan almış olmak,

Müracaat koşullarını taşıyan adaylar, her bir imtihan için aşağıda yer alan “Giriş İmtihanı ayrıntıları Tablosu” nda yer alan her bir küme için belirtilmiş puan cinsinden aldıkları en yüksek puana bakılırsa sıralanarak, her kümeden atama yapılacak durum sayısının dört katı kadar aday giriş imtihanına katılmaya hak kazanacaktır. Kümeler itibariyle yapılacak giriş imtihanına katılma hakkı elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü imtihana çağrılacaktır.

Adaylar, Tablo-1’de belirtilen kümelerden yalnız birine müracaat edebilecektir. Kümeler prestijiyle imtihana çağrılacak aday sayısı kadar müracaatın olmaması yahut giriş imtihanının açıklanması kararında imtihanı kazanan aday olmaması hâlinde konum ve gereksinim durumuna nazaran kümeler içindeki sayısal belirleme ve değişiklik yapma yetkisi Türk Akreditasyon Kurumuna aittir.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN