Torrent: Oyunu izlerken ben de acı çekiyorum

Exxo

New member
Spor Toto Harika Lig’in 24. haftasında deplasmanından 1-1 birliktelikle ayrıldı. Maç daha sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, müsabakayı kıymetlendirdi. Futbolcuların konumların dışına çıktığını aktaran tecrübeli teknik adam, “Pozisyon oyunu oynuyorsan konumunda kalmalısın, top seni bulacaktır. Şayet fazlaca fazla hareket edersen birinci yarıda olduğu üzere, fazlaca fazla konum bulamazsın. Bizim şu an kadro olarak gol bulmaya muhtaçlığımız var” dedi.

Trabzonspor maçında 75 dakika düzgün oynadıklarını belirten Torrent, futbolcuların yavaş yavaş inançlarını kaybedip topa sahip olmayı bırakarak riske girdiklerini söylemiş oldu. Alanyaspor’u maçtan evvel fazlaca fazla tahlil ettiklerini ve süratli atağa kalkan bir grup olduğunu vurgulayan Torrent, “İyi yaptığımız şeylerden biri rakibin süratli çıkışını denetim edebilmek oldu” dedi.

“1 PUANIN KÂFİ OLMADIĞINI BİLİYORUM”

Galatasaray’ın Avrupa ve Türkiye’de büyük bir ekip olduğunu söyleyen Torrent, “1 puanın kâfi olmadığını biliyorum. Lakin bu kuyudan çıkmak için bir adım olabilir. Biraz daha formda meskene gitmek için. Bizim istediğimiz şey oyunda, boşluklara atak yapamamaları. Bizim birinci olarakliğimiz puan toplamak” diye konuştu.

“BEN DE BU ACIYI ÇEKİYORUM”

Bir gazetecinin “Galatasaraylılar ekibi izlerken acı çekiyor. Ne vakit itimat veren bir oyun oynanacak?” sorusu üzerine İspanyol teknik adam, “Ben de bu acıyı çekiyorum. Benim de hoşuma gitmiyor. Bizim oyun ortasında istediğimiz şey merkeze bir oyuncuyla kalıp kanat oyuncularımızla oynamaya çalıştık. Her açık oynadığında her geniş oynadıklarında kontratakla sana karşılık verebilirler. Benim en az memnun olduğum dakikalar rakibin10 kişi kaldığı vakit içinderdı” cevabını verdi.

“ERİCK HİÇ KUŞKUM OLMAYAN BİR OYUNCU”

Orta alana destek konusunda gelen bir soruya ise 59 yaşındaki teknik adam, şu anda birtakım yabancı oyuncuların kullanılabilir durumda olmadığını, yeni transfer Erick Pulgar’ın bu mevzuda tesirli bir oyuncu olduğunu söylemiş oldu. Torrent, “Erick bize fazlaca yardımcı olacak. Çok uzun bir yoldan geldi. Orada sakatlık da geçirdi ufak da olsa. Sakatlık durumu güzel. Hiç kuşkum olmayan bir oyuncu. Oyunun ortasında sana bir duraklama müddeti tanıyan ve denetim eden bir oyuncu” dedi.

“GOMİS’İN BİRAZ VAKTE MUHTAÇLIĞI VAR”

Son maçlarda forvet olmamasına karşın Halil ve Babel’i kullandıklarını, Mustafa Muhammed’in de Afrika Kupası’nda olduğunu anımsatan deneyimli teknik adam, Bafetimbi Gomis’in biraz daha mühlete muhtaçlığı olduğunu kaydetti.