Ticaret Bakanlığı KPSS 70 puan ile 60 memur alımı yapacak! Müracaatlar online olarak başladı…

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Ticaret Bakanlığında Genel Yönetim Hizmetleri en az KPSS 70 puan ile 60 memur alımı yapacağını deklare etti. Yayınlanan ilan ile kelamlı ve yazılı imtihana ait merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum, müracaatları online olarak almaya başladı. İşte Ticaret Bakanlığı, Ticaret Uzman Yardımcısı alımı müracaat tarihi ve resmi ilan metni…

Müracaatlar Ne Vakit Başlayacak?

Ticaret Bakanlığında Genel Yönetim Hizmetleri Ticaret Uzman Yardımcısı alımı müracaatları 14 Haziran 2021 tarihi prestiji ile başladı. Adaylar 23 Haziran 2021 tarihine kadar Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden online olarak müracaatlarını tamamlayabilecek.

MÜRACAAT EKRANI

Müracaat Koşulları Neler?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunda belirtilen genel kuralları taşımak,

b) Giriş imtihanının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve sonrasındasında doğanlar başvurabilecektir.),

c) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile başka fakültelerin üstte belirtilen kısımlarından yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Heyeti (YÖK) tarafınca kabul edilen yurt ortasındaki yahut yurt haricindeki öğretim kurumlarının üstte belirtilen kısımlarından mezun olmak (Adayların, kelam konusu kısımlara denk sayılan kısımlardan mezun olmaları halinde YÖK tarafınca onaylanmış denklik evraklarını e-Devlet ile müracaat etabında eklemeleri gerekmektedir.),

ç) ÖSYM tarafınca 2019 ve 2020 senelerında yapılan Kamu Çalışanı Seçme İmtihanından, üstteki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan tipinden 70 ve üzeri puan almak,

d) Son müracaat tarihi prestijiyle son iki yıl ortasında Almanca, Fransızca ve İngilizce lisanlarının birinden YDS/e-YDS’den en az (C) düzeyinde puan almış olmak yahut lisan yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafınca kabul edilen ve milletlerarası geçerliliği bulunan evraka sahip olmak,

e) Müracaat yapacak adaylardan 100 TL imtihan fiyatı tahsil edilecek olup imtihan fiyatını yatırmayan adaylar imtihana alınmayacaktır. İmtihan fiyatını yatırıp da yazılı imtihana katılmaya hak kazanamayan adaylara yatırdıkları fiyat iade edilecektir. İmtihan fiyatının ne biçimde ve hangi hesaba yapılacağı Bakanlığımız resmi web adresi www.ticaret.gov.tr adresinden duyurulmuştur

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN