Sirki Yeniden Düşünmek – Haber

FreeDoom

New member
Cirque du Soleil fikri, palyaçolar, akrobatlar ve ateş püskürtenlerle abartılı canlı gösterilerin görüntülerini davet edebilir. Şirket bunu değiştirmeye çalışıyor.

Cirque du Soleil, pandemiden kötü bir şekilde çıktı. Bu yüzden, meslektaşım Emma Goldberg’in dönüşümünü belgeleyen bir hikayede yazdığı gibi, sadece gösterileri değil, güneş gözlüklerini, parfümleri ve video oyunlarını da satma hedefiyle daha geniş, felakete dayanıklı bir marka oluşturmaya karar verdiler.

Emma, ”Sirk, kültürel yeniden icat etmeye çalışmanın eğlenceli bir örneği çünkü sirklerin alakalı olmak istediğini bile düşünmüyorum,” dedi. “‘Z kuşağı neden sirkle ilgilenmiyor?’ Bu neredeyse retorik geliyor. Çünkü 5 yaşındakiler sirke ilgi gösteriyor.”

Karar, danışmanlarla aylarca süren görüşmelerden sonra alındı. Bankacılıktan değil de sirkten bahsettikleri için insanlar “Bence palyaçoluk sanatını geliştirmek için gerçek bir fırsat var” ve “Sirke değil, tabana odaklanın” gibi sözler attılar.

Yine de toplantılar, Cirque du Soleil’e kapsamlı bir dönüşüm planı vermeyi başardı. Bu hafta şirket, popüler oyun platformu Roblox’ta bir video oyunu yayınlayacak. Geçen ay Motorola’nın yeni bir telefon tanıttığı bir gösteri vardı. Bir dizi ev eşyası (psychedelic perdeleri düşünün) ve bir televizyon belgesel dizisi (şu anda Down to Clown) üzerinde çalışıyor.

“‘Sirkleri unutun’ diyorlar. Kırmızı burunlu palyaçoyu, büyük çadırı ve patlamış mısırı unutun. Bunu sanatsal bir ifade olarak kabul et,” dedi Emma. “Ve bunu tüketim mallarının satışına kanalize etmeye çalışıyorlar.”

Değişikliklerin nasıl ortaya çıktığını görmek için Cirque du Soleil performanslarından daha çarpıcı fotoğraflar içeren Emma’nın tam hikayesini okuyun.

HABERLER

siyaset
İsrail

• Benjamin Netanyahu planlanmamış bir kalp ameliyatı geçirdi ve kendisine kalp pili takıldı. Doktorlar daha sonra İsrail başbakanının “çok iyi” olduğunu söylediler.

• Netanyahu’nun en az bir gün hastanede kalmasının beklenmesi, hükümetinin yargı yetkilerini kısıtlayan yasayı yarın geçirme konusundaki son derece tartışmalı planı hakkında belirsizliğe yol açtı.

• Bir mil uzunluğundaki bir protestocu sütunu, öneriyi protesto etmek için Kudüs’e yürüdü. Güncellemelerimizi takip edin.
Uluslararası

• İspanya’da bugün yapılacak seçimlerde, ana akım Muhafazakarlar galip gelebilir, ancak büyük olasılıkla onları yönetmek için aşırı sağcı müttefiklere ihtiyaç duyacaklar.

• Kötü yönetim ve ABD yaptırımları, Venezüella’nın petrol endüstrisini harap etti ve arkalarında sızdıran boru hatları ve kirli mahalleler bıraktı.

• Belarus devlet başkanı Alexander Lukashenko, protestoların üç yıl önce bastırılmasından bu yana farklı düşünenlere sert önlemler aldı.

• Meksika’da kadınları taciz ettiği için bardan atılan bir adam daha sonra geri geldi ve görgü tanıklarına göre kulübe ateş bombası atarak en az 11 kişiyi öldürdü.
Sağlık

Diğer Harika Hikayeler

GÖRÜŞ DIŞINDA

Sosyal medyadaki algoritmalar, gençleri keşfetme ve keşfetme zevkinden mahrum bırakıyor. Connecticut Senatörü Chris Murphy savundu.

Birçok erkek yeni arkadaşlar edinmeyi zor bulur. Bu yalnızlığı hafifletecek bir fikir: git turşu oyna, michelle cottle diyor.

Akıllı telefon uygulamaları ve QR kodları seyahat etmeyi kolaylaştırmalıdır. Bunun yerine daha da sinir bozucu hale getirdiler jessica grose yazar.

Pazar günü sorusu: No Labels bir başkan adayı çıkarmalı mı?

Newsweek’te David Faris, grubun Biden konusunda hevesli olmayan seçmenleri çekebileceği için etkili bir şekilde Trump’ın vekili olduğunu yazıyor. Ancak Washington Post’tan Aaron Blake, Demokratların üçüncü taraf bir adayı o kadar desteklediğini ve potansiyel olarak Biden’ı onun etkisinden koruyabileceklerini yazıyor.

Sihirli Yaratıklar: Studio Ghibli’nin eksantrik, büyüleyici, tema parkı tarzı animasyon filmleri.

Hollywood’un Gizli Silahı: Ann Roth, Midnight Cowboy, Working Girl ve Ma Rainey’s Black Bottom’daki ikonik görünümlerin arkasındaki kostüm tasarımcısıdır.

Çarkıfelek: Peynir, İsviçre kimliğinin bir parçasıdır. Peki neden ihraç ettiğinden daha fazlasını ithal ediyor?

Yemin: Whole Foods’ta aşkı bulmayı hayal etti ama bunun yerine Twitter’da keşfetti.

yaşanan hayatlar: Richard Barancik, Nazi Almanyası tarafından yağmalanan Avrupa sanat eserlerini ve kültürel hazineleri koruyan Müttefik Anıtlar Erkek ve Kadın biriminin hayatta kalan son üyesiydi. 98 yaşında öldü.

KONUŞ | TIMES DERGİSİNDEN

Amerika’nın yaşayan en büyük yazarlarından biri olan Joyce Carol Oates, yeni kısa öykü koleksiyonu Zero-Sum’un yazarıdır. 85 yaşındaki Oates ile geride bıraktığımız miras hakkında konuştum.

On Boxing adlı kitabınızda, dövüşçüler için hayatın dövüşten ibaret olduğunu ve gerisinin sadece beklediğini yazıyorsunuz. Yazarken böyle hissediyor musun?

Bu iyi bir soru. Hayatımızda neyin esas olduğu ve neyin varoluşsal veya tesadüfi olduğuna dair felsefi bir soruya işaret ediyor. Kocam profesördü ve hep kitaplardan konuşurduk. Yıllarca konuşmamıza rağmen o diyaloğu pek hatırlamıyorum. Bütün bu mutluluklardan bana kalan tek şey o zamandan kalma yazılar. Bu biraz yıkıcı bir gerçek. Katı sandığınız her şey aslında gelip geçicidir.

Sende hiç var mı? En azından bu mutlu dönemde yazdığınız kitapların sizde olduğunu bilmek bir teselli midir?

Sanırım biraz rahatlık sunuyor; yoksa her şey kaybolurdu. Ovid’in “Metamorfozlar”ını okursanız, Ovid bunu okuyorsanız nasıl ölümsüz olduğumu yazar. Bu temayı Shakespeare’in sonelerinde görürsünüz: Bunu okuyorsunuz, yani yaşıyorum. Aslında hayatta değiller, gittiler. Ama hayattayken, hayatlarında o ekstra boyut vardı. Bu hiçbir şey değil.

Öyleyse, yapacak çok işiniz varsa, hayatınızdan bir şeylerin kaybolduğu hissini iyileştirir mi?

Buna nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum. İnsanları kaybetmeye başlıyoruz. İnsan deneyimi budur ve birdenbire insan deneyiminin böyle olacağını fark edersiniz. senin Deneyim. Bu senin başına gelirse, bu oldukça şaşırtıcı.

Röportajın devamını buradan okuyun.

dergiden daha fazlası

KİTABIN

Baştan sona oku: Yazar Itamar Vieira Junior, Brezilya’nın Salvador sokaklarında hayatın tadına varmak için Jorge Amado ile başlayın diyor.

Editörlerimizin seçimi: “Kaçırılmam”, bir anı kitabı ve sekiz kitap daha.

Times en çok satanlar: K-pop grubu BTS’in sözlü tarih kitabı “Beyond the Story”, ciltli kurgusal olmayan kitap listelerinin başında geliyor.

SABAH TAVSİYELERİ…

Güçlendirmek Çocuklarla seyahat etmek için doğru teçhizatı öğrenin.

Yardım Birkaç çamaşır yıkama numarasıyla, giysiler daha uzun süre dayanacak.

durdurmak için gece 2’de işi düşünmek; Dikkatinizi dağıtmayı deneyin veya diğer ipuçlarını izleyin.

Cümle Düğün tarihinizi büyüyen bir trendi kullanarak planlayın: astrolojik danışmanlık.

HAFTA GELİYOR

Nelere dikkat edilmelidir?

• Bugün İspanya’nın yanı sıra Kamboçya’da da seçimler var.

• İsrail parlamentosunun yarın tartışmalı bir yargı reformu önerisini oylaması bekleniyordu, ancak Netanyahu’nun hastaneye kaldırılması bu planı değiştirebilirdi.

• Fed’in Çarşamba günü faiz oranlarını artırması bekleniyor.

• Başkanın oğlu Hunter Biden’ın Çarşamba günü vergi suçlarından suçunu kabul etmesi planlanıyor.

• Başkan Biden, Perşembe günü İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’yi Beyaz Saray’da kabul edecek.

• Iowa Cumhuriyetçi Parti, Lincoln Yemeğini Cuma günü düzenleyecek. Trump, DeSantis, Scott ve diğer adayların konuşmaları planlanıyor.
Bu hafta ne pişirilir