Sadettin Saran Fenerbahçe kongresinde aday olacağını deklare etti

Exxo

New member
İTÜ Bilişim Teknolojileri Tepesi’nde konuşan Sadettin Saran, Fenerbahçe kongresinde başkanlığa aday olacağını tabir etti.

Saran Group İdare Konseyi Lideri Sadettin Saran, İTÜ Bilişim Teknolojileri Doruğu’nda açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin bir daha sonraki kongresinde başkanlığa aday alacağını belirten Sadettin Saran, olağanüstü seçimlere karşı olduğunu da tabir etti.

“BURAYA GELİP HAYALİM DEĞİL DEMEK SAHTEKARLIK OLUR”

Sadettin Saran, şunları lisana getirdi:

“Fenerbahçe’nin durumu daya uygun olabilir, o denli de olacaktır. Bana gelecek olursak, ben hiç bir vakit saklamadım, idareye gelirken de herkes kendini tanıtıyor, epey heyecanlılar yönetici oldukları için. Ben en gençleriydim idare şurasında. ‘Ya faydalı olamazsam’ diye düşünüyordum. Fenerbahçe bana fazlaca şey kattı. Ben, ‘bir gün hayalim Fenerbahçe başkanlığı’ demiştim. ‘Ya o denli şey denir mi, lider yanlış anlar’ dediler. Buraya gelip de hayalim bu değil demek sahtekarlık olur. Bu benim hayalim. Ben yarın öbür gün lider olursam da etrafımda hayali başkanlık olan beşerler istiyorum. Benden daha sonra onların uygun lider olması için elimden geleni yaparım. Birincisi Fenerbahçe başkanlığı hayalim. İkincisi ise olağanüstü genel heyetlere karşıyım. Onu fırsatçılık olarak görüyorum, bu gerçek Fenerbahçelilik değil. Ortalarda işler makus gittiğinde bir demecim olmayacak ancak şunu sizlerle paylaşayım, bir daha sonraki olağan kongrede aday olacağım. Her şey değişir, Fenerbahçe şampiyonluğa giderse aday olmam. Lakin bu koşullar bu biçimde devam ederse olacağım.”