Roberto De Zerbi: Dünya Putin’i hafifçee aldı. Patlama seslerine uyandım

Exxo

New member
Shaktar Donetsk teknik yöneticisi Roberto De Zerbi, Ukrayna’da yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

De Zerbi, Ukrayna’da yaşananlar hakkında ”en karanlık beklentiler gerçekleşti” değerlendirmesinde bulundu.

”PATLAMA SESLERİNE UYANDIM”

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in hafifçee alındığını belirten İtalyan teknik adam, “Otel odasındayım, güzel bir gün değil. Donbass’ta olanlardan daha sonra federasyonun liglere orta vermesini uzun mühlet bekledim. Ukrayna’dan ayrılmak istemedim zira futbol için buradayım. Gerimi dönemezdim.

Bu gece patlamalarla uyandık. Bu sabah şampiyonayı askıya aldılar ve Opera Oteli’nin pencerelerinden hareket eden otomobilleri gördük. Sanırım Polonya’ya gidiyorlardı. İtalyan büyükelçiliği gitmemi istedi lakin ben bir sporcuyum, kulübümden ayrılamam. Artık hava alanını kapattılar. En karanlık beklentiler gerçekleşti, bence dünya Putin’i hafifçee aldı.” dedi.

42 yaşındaki teknik adam açıklamalarını şöyle noktaladı:

”Büyük risk altında mıyız bilmiyorum, sabırla bekliyorum. Bu üzücü bir tecrübe. Ligi askıya alma sonucunın daha bugün alınmasından dolayı hayal kırıklığına uğradım. Tüm oyuncular sağ salim geldikten daha sonra konuta gideceğim. Biz kahraman değiliz, lakin muhakkak sorumluluklarımız var.”