Rıdvan Dilmen’den TRT’den uçuk maaş açıklaması: 1 TL almadım

Exxo

New member
TRT Spor’da yorumculuk yapan eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, TRT’den ayda 710 bin yılda ise 8,5 milyon TL maaş aldığı teziyle ilgili olarak “TRT’den 1 TL para almadım, almayı da düşünmüyorum” dedi.

TRT Spor’da yayımlanan “Yüzde 100 Futbol” programında 8,5 milyon TL maaş aldığı argümanlarına cevap veren Rıdvan Dilmen, “NTV’de ve Doğuş Kümesi’nde epey güzel paralar kazandım ve daha sonra birden bu işi bırakmaya karar verdim. Kendi köşeme çekilmeyi düşünürken halktan -sağolsunlar seni ekranda görmek istiyoruz- diye talepler geldi. TRT idaresi de beni almak istiyordu geldim, o denli bahsettikleri üzere bir para ne aldım ne de mukavele yaptım. Kurum da durumla ilgili bir açıklama yaptı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu mevzuyu aydınlatmak gerekiyordu.

TRT’den 1 TL para almadım, almayı da düşünmüyorum. Kontratım de yok mukavele dahi yapmadım. Sağ olsunlar beni ekranda görmek istediler hem kurum hem vatandaş. İstemeyen olabilir, beğenmeyen olabilir ona da hürmet duyuyorum. Türkiye’nin yüzde 99’una ulaşan bir kanalda olduğum için ben mutluyum” tabirlerini kullandı.

ORHAN YILDIRM: ÖTEKİ ÜLKEDE OLSA HÜKÜMET DÜŞER

Spor müellifi Orhan Yıldırım, TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen’in yıllık 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL’ye anlaştığını tez etmişti.

HKP avukatları tarafınca Başsavcılığa verilen cürüm duyurusu dilekçesinde, TRT’nin halkın vergileriyle kurulduğuna ve vergilerle yayın faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapılmış, TRT’nin bir kamu kurumu olduğuna dikkat çekilmişti.

TRT’nin, AK Parti iktidarı periyodunda yayın unsurlarından uzaklaştırıldığı belirtilen dilekçede, “Suç Duyurusu; Kamuoyu faydasının ve ekonomik menfaatlerinin gözetilmediğinin göstermesi açısından ve kamunun kaynaklarının yandaş ‘iş erkeklerina’, ‘sanatçılara’, ‘sporculara’ nasıl peşkeş çekildiğini göstermesi bakımından önemlidir” tabirleri kullanılmıştı.