Orman Genel Müdürlüğü (OGM) en az ortaöğretim mezunu işçi alım ilanı! Müracaat koşulları neler?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Hususunun (B) fıkrasına göre istihdam edilmek 47 kontratlı işçi alımı yapacağını deklare etti. En az ortaöğretim mezunu adaylar içinde seçim yapacağını belirten kurum, KPSS 70 puan kaidesi arıyor. Ayrıyeten ilan ile müracaat kaidelerinden tarihine kadar merak edilen ayrıntılar belirtildi. İşte 2021 OGM işçi alım ilanı ve müracaat bilgileri…

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) kontratlı işçi alımı müracaatları 11 Ekim 2021 tarihi prestiji ile başlayıp 20 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistem üzerinden e-devlet şifreleri ile 20 Ekim gecesi saat 23:59’da online olarak müracaatlarını çarçabuk tamamlayabilecek. Şahsen, posta, dilekçe yahut öbür biçimde yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecek.

1 – 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurunda belirtilen genel koşulları taşımak,

2- Müracaatta bulunan adayların durumunun; 657 sayılı kanunun 4 üncü unsurunun (B) fıkrasında yer alan: “böyle istihdam edilenler, hizmet mukavelesi asıllarına karşıt hareket etmesi niçiniyle kurumlarınca mukavelelerinin feshedilmesi yahut kontrat devri içerisinde Cumhurbaşkanı sonucu ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların kontratlı işçi durumlarında istihdam edilemezler.” kararına uygun olması gerekmektedir. Ek-1’de yer alan kontratlı işçi konumlarına yerleştirilmek üzere müracaatta bulunanlar hakkında 657 sayılı kanunun 4 üncü unsurunun (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Şurası sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asılların Ek 1 inci unsurunun üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan kararların uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu konumlara yerleşenlerden, Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asılların Ek 1 inci unsurunun üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen Cumhurbaşkanı sonucu ile belirlenen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3- Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Ayrıyeten, rastgele bir tarihte ibraz ettiği dokümanın sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe muhalif evrak düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak bakılırsave başlatılmış olsalar bile” mukaveleleri feshedilerek haklarında yasal süreç yapılacaktır ve yönetim tarafınca kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

4- Adaylar müracaat tarihinin son günü (20/10/2021) itibariyle Genel ve Özel koşullarda belirtilen kaidelerin tamamını sağlıyor olması gerekmektedir.

1 – 2020 yılı KPSS (B) kümesi olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan çeşidinden en az 70 puan almış olmak,

2- Ortaöğretim kurumlarının rastgele bir alanından mezun olanlardan Takviye Çalışanı (Şoför) konumuna başvuranlar için;

-En az B sınıfı ehliyete sahip olmak,

RESMİ İLAN METNİ