Nihat Özdemir ve Şenol Güneş görüşmesinin perde gerisi

Exxo

New member
Skorer’in haberine nazaran, Türkiye’nin Dünya Kupası yolunda Eylül ayında oynadığı 3 maçta kaybettiği 5 puan daha sonrası Teknik Yönetici Şenol Güneş’in performansı sorgulanmaya başladı. Dün TFF Lideri Nihat Özdemir ile bir ortaya gelen Güneş’in rapor verilmesi istendi. Taraftarlar tarafınca istifası istenen Güneş, “Alınacak karara hürmet duyuyorum” dedi.

İKİ TARAF DA NİYETLERİNİ LİSANA GETİRDİ

Dün yapılan kritik toplantıda iki taraf da niyetlerini açık sözlülükle lisana getirdi. Güneş, “Beni ve futbolcularımı epey üzen hal ve telaffuzlarla karşılaştık, bunları sahiden hiç hak etmedik. Ortada bir başarısızlık var ise bu benden kaynaklıdır” diyerek kelamlarına başladı ve şu biçimde devam etti:

‘ALINACAK KARARA HÜRMET DUYUYORUM’

TFF Lideri Nihat Özdemir ile dün bir ortaya gelen Şenol Güneş’in, “Ortada bir başarısızlık var ise bu benden kaynaklıdır. Evet son Hollanda maçının takım seçiminde yanlışım var. Örneğin Orkun yerine Ozan Tufan ile başlayabilirdim. Ancak Ozan karantinadan yeni çıkmış, fazla idman yapmamıştı. Ne vereceğini bilemediğimiz için bu biçimde bir karar aldık. Burada yanlış yapmış olabilirim. Hepsini kabul ediyorum. Bunun kararında da alınacak her türlü karara hürmet duyuyorum. Türk Sporu ve bilhassa Türk Futbolu’na ne faydalı olacaksa o adımı atarım. İsterseniz istifamı vereyim. İsterseniz siz bakılırsavden alın.”

‘BÜYÜK İŞLER BAŞARACAKLAR’

Güneş, “Burada öncelik ne benim, ne de yerime gelecek hocadır. Öncelik hala Dünya Kupası finallerine gitme talihi bulunan Ulusal Ekiptir. Onun için ne yapmalıyız ona bakmalıyız. Ortada güç bir durumun olduğu kesin. Her karara saygılı olduğumu tekrar söylüyorum. Çok genç, heyecanlı ve kesinlikle başarılı olmak isteyen ve bu yüzden de vakit zaman yanlışlar yapan bir kadromuz var. İnanın bu gençler büyük işler başaracaklar” dedi. Güneş ile Özdemir bugün bir sefer daha bir ortaya gelecek ve son karar aşikâr olacak.

KONTRAT İNCELENDİ

Lider Nihat Özdemir ile Şenol Güneş içindeki toplantıda, deneyimli hocanın aldığı maaş da bir daha ana başlıklardan birini oluşturdu. Bu mevzudan epey rahatsız olan Güneş, “İlk günden beri bir maaştır tutturdular. Siz de biliyorsunuz ki gelir gelmez benim kontratımı Türk parası üzerinden yaptık. Bilk evvelki hocalar üzere döviz cinsinden para almıyorum. Lakin kamuoyundan algı değişik…” dedikten daha sonra federasyon yetkililerinden mukavele meselain çıkarılıp getirilmesini istedi. Akabinde ikili mukaveleyi inceledi.

‘SİZE DAHA ÇOK ÜZÜLDÜM’

Teknik Yönetici Şenol Güneş’in toplantıda Hollanda maçında tribünlerden gelen protestolara da değindiği ve “Kendimden epeyce size yönelik yansılara üzüldüm. Torununuz yanınızdayken bu biçimde bir durumla karşı karşıya kalmanız beni daha fazla yıprattı. Zira siz bunları hiç hak etmediniz” dediği belirlendi.

‘EMRE’Yİ ÇOK İSTEDİM’

Güneş, Ulusal Takım’da yaşadığı rahatsızlıkları da lisana getirdi ve şu tabirleri kullandı; “Ne yazık ki herkes buraya kulüp kadrosu üzere bakıyor. Ulusal Ekip teriminden, ulusal hislerden fazlaca uzaklaştık. Örneğin Emre Belözoğlu’nu yanıma almak istedim. Bu hususta oldukça yol da aldık. Fakat bu sonucumdan dolayı Trabzon’da kendi kentimde vatan haini ilan edildim. halbuki bu gençleri, bu ekibi en yeterli tanıyan isimdi Emre… Çok faydalı olabilirdi. Hem bana, hem oyunculara…”

‘DÜNYA KUPASI daha sonraSI BIRAKACAKTIM’

“Benim maksadım Dünya Kupası daha sonrası nazaranvi bir diğerine bırakmaktı. Aslında bu tarafta de hazırlıklarım vardı. Birtakım isimleri kendim hazırlamak istiyordum. Ancak bir kulüpçülüktür gidiyor. Altay’ı oynatıyorum Trabzonlular ayağa kalkıyor, Uğurcan kaleye geçiyor bu kere Fenerbahçeliler reaksiyon veriyor. Türk Futbolu’na bu kadar ziyan veren, taraftar, yönetici ve medyanın olduğu bir ortamda bu çocukları ulusal çatı altında birleştirmek inanın başlı başına bir iş.

‘BİR KARAR VERECEĞİZ’

Lider Nihat Özdemir’in ise görüşmede, “Hocam ortada önemli bir başarısızlık var. Tüm Türkiye’yi üzen, hiç birimizin beklemediği bir sonuç ortaya çıktı. Önümüzde 4 maçımız var ve süreç epey kısa. Sizinle devam edip etmeme konusunda idare heyeti arkadaşlarımla bir toplantı yapacağım. Onların da fikirlerini aldıktan daha sonra yine bir ortaya geliriz. Daima birlikte ne size, ne de Türk Futbolu’na ziyan verecek bir adım atmadan sağlıklı bir yol haritası belirleyeceğimize inanıyorum. En hakikat sonucu alırız” sözlerini kullandığı öğrenildi.