‘Morutan’ın kişiliği Galatasaray için kâfi değil’

Exxo

New member
Rumen teknik yönetici Edward Iordanescu, Galatasaray’ın dönem başında Romanya’nın Steaua Bükreş grubundan takımına kattığı orta saha oyuncusu Olimpiu Morutan hakkında açıklamalarda bulundu.

Steaua Bükreş’ten eski hocası Lordanescu, Rumen futbolcunun çabucak hemen Galatasaray için hazır bir düzeyde olmadığını ve bu niçinle satılmasının yanlış olduğunu vurguladı.

Rumen basınından Antena Sports’a konuşan Lordanescu, Morutan’ın, Sarı-Kırmızılı grupla mukavele imzalamak için ruhen ve fiziken hazır durumda olmadığını belirtti.

”KİŞİLİĞİ GALATASARAY İÇİN UYGUN DEĞİL”

Lordanescu, eski futbolcusu hakkında şunları söylemiş oldu:

“Açıkçası ayrılması için epey erkendi ve hazır değildi. Saha ortasında ve saha haricinde eksikleri vardı. Galatasaray’a hazırlıksız gitti. Onunla yeteri kadar çalışabilseydim, Galatasaray’a bu türlü gitmezdi. Zihniyeti, iştiraki, disiplini, futbol dışı ömrü, kişiliği ve ruhu, Galatasaray için kâfi değil. Hala geliştirmesi gereken istikametleri var.

”MORUTAN’IN YALNIZCA YETENEĞİNE BAKILDI”

Morutan, transfer edilirken yalnızca yeteneğine bakıldı ve alındı. Futbolda muvaffakiyet için yalnızca yetenek kâfi değildir. Ortada bir potansiyel bulunabilir fakat bunun nasıl geliştirileceği değerlidir. Bilhassa genç futbolcular yalnızca teknik kapasiteleri yahut suratları yüksek diye her yerde oynayabileceklerini düşünüyorlar. Lakin, alana çıktıklarında işlerin bu biçimde yürümediğini görüyorlar. daha sonrasında yaşadıkları duygusal çöküntü ise kolay tamir edilmiyor”

MORUTAN’IN PARASI ŞİMDİ ÖDENMEDİ

Öte yandan Steaua Bükreş’in sahibi olan Gigi Becali, Galatasaray’ın çabucak hemen Morutan’ın bonservisini ödemediğini vurgulayarak “Galatasaray, hâlâ Morutan’ın parasını ödemedi.” dedi. Becali, açıklamalarını şöyle noktaladı:

”Galatasaray parayı öderse ben de kendi futbolcularımın parasını ödeyeceğim. Onlar ödeme yapmadıkça ben de ödeme yapamıyorum. Şu anda kasamda param yok.”