Marius Sumudica, eski tercümanının taciz argümanlarına karşılık verdi

Exxo

New member
Spor Toto Üstün Lig’in son sırasında yer alan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor idaresi, dün Rumen asıllı teknik yönetici Marius Sumudica’nın misyonuna son verdi. Ayrılığın çabucak akabinde Sumudica’nın eski tercümanı Oğuzhan Erdoğmuş, Rumen çalıştırıcı hakkında çarpıcı tezlerde bulundu.

Erdoğmuş, ”Marius Sumudica, Yeni Malatyaspor’da nazaranv aldığı periyot Malatya topluluğuna hürmetimden dolayı konuşmamıştım. Hatırı sayılır beşerler da ortaya girmişti. Artık rahatça konuşabilirim. Marius Sumudica futbolcularına cinsel ve kelamlı tacizde bulunuyordu. Bunu isterseniz ispat da edebilirim” tabirlerini kullandı.

”HER VAKİT OYUNCULARIMLA ŞAKALAŞIRIM”

Tezlerin akabinde Sumudica, hem kendi toplumsal medya hesabından hem Rumen gazeteci Emanuel Roşu aracılığıyla iki açıklama yaptı:

“Ben önemli bir beşerim. Ailem, çocuklarım var. bu biçimde şeyleri nasıl söyleyebilir? Beni güldürdü, ilgi çekmeye çalışıyor. Hakikaten inanılmaz. Şoke oldum. Her vakit oyuncularımla şakalaşırım. Onlarla dürüst ve yakın ilgi kurarım. Gerçek olmayan bu biçimde şeyleri duymak şok edici. Hepsi palavra.”

”SUÇLAMALAR FECÎ VE YALAN”

Sumudica kendi hesabından da, “Geçmişte takımımın bir kesimi olan kişinin söylemiş olduklerini okudum. Suçlamalar fecî ve palavra. O bireyden adımı hiç bir yerde kullanmamasını istedim. Avukatım en kısa müddette ilgilenecek.” sözlerini paylaştı.