İŞKUR’dan OGM bünyesine 2083 personel alımı başladı! Takımlar ve müracaat kaideleri neler?

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü bünyesine, 28 farklı bölge müdürlüğüne 2083 işçi alımı yapılıyor. Müracaatlar 14-18 Haziran 2021 tarihleri içinde İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylarda aranacak genel ve özel koşullar ile öteki bilgiler, İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecek. Kelamlı ve uygulamalı imtihana, iş ilanında belirtilecek takım sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Adaylar, noter huzurunda çekilecek kura kararına nazaran belirlenecek.

• Öteki Fidanlık Çalışanları Ve Bahçıvanlar 132 kişi,

• Orman Personeli 1792 Kişi,

• Aşçı 77 kişi,

• İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı 77 kişi,

• Tornacı (Torna Tezgahı İşçisi) 2 Kişi,

• Buldozer (Dozer) Operatörü 1 Kişi,

• Greyder Operatörü 1 Kişi,

• Ekskavatör(Kazıma Ve Yükleme) Operatörü 1 Kişi,

• 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş yahut İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine Ait Kanun kararları gizli kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

• 18 yaşını tamamlamış olmak,

• Müracaat yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı kabahatler, anayasal tertibe ve bu tertibin işleyişine karşı cürümler, ulusal savunmaya karşı hatalar, Devlet sırlarına karşı kabahatler ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, cürümden kaynaklanan malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçakçılık hatalarından mahkûm olmamak,

• Kamusal hakları kullanmaktan mahrum bırakılmamış olmak,

• Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli yahut muaf olmak),

• Adayların, müracaatın son günü prestijiyle talep edilen tahsil durumu ve özel kaidelere haiz olmak,

• Rastgele bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almıyor olmak,

• İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

• Her aday, sadece bir meslek koluna müracaat yapabilecektir,
Tornacı (Torna Tezgahı İşçisi):

• En az ilköğretim mezunu en çok ön lisans mezunu olmak,

• Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına mani olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat pürüzü olmaksızın arazi koşullarında çalışabilir olduğuna ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs önlemleri kapsamında kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

• Torna Meslek Kolu ile ilgili mezuniyet evrakı (Ortaöğretim/Önlisans),

• Torna Meslek Kolu ile ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Bitirme Evrakı, Yetki Evrakı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Evrakı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik dokümanlarından rastgele biri,

• Tornacı Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [15UY0227-3],

• Tornacı Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [15UY0227-4],

• CNC Kadro Tezgahları Uygulama ve Servis nazaranvlisi Mesleksel Yeterlilik Evrakı [12UY0101-5],

• NC/CNC Tezgâh Emekçisi Mesleksel Yeterlilik Evrakı [14UY0202-3],

• NC/CNC Tezgâh Personeli Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [14UY0202-4],

• Üstteki evrakların en az bir adedine sahip olmak.

• En az “B” sınıfı şoför dokümanına sahip olmak,

• En az 3 yıl alanında mesleksel deneyim sahibi olmak ve belgelendirmek. (SGK Hizmet Dökümü ile yahut ilgili meslek odası onaylı Bonservis evrakı ile belgelemek)

• 35 yaşından gün almamış olmak,
Başka Fidanlık Emekçileri Ve Bahçıvanlar Özel Koşulları

• En az ilköğretim mezunu en çok ön lisans mezunu olmak.

• Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına mani olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat manisi olmaksızın arazi kurallarında çalışabilir olduğuna ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs önlemleri kapsamında kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

• 30 yaşından gün almamış olmak.
Orman Emekçisi Özel Kaideleri

• En az ilköğretim mezunu en çok önlisans mezunu olmak.

• Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına mani olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat manisi olmaksızın arazi kurallarında çalışabilir olduğuna ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs önlemleri kapsamında kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

• Erkek olmak. (İşe alınacak orman çalışanları, orman yangınları ile çaba hizmetlerinde ve ormancılık faaliyetlerinde kent ömründen uzak dağlık bölgelerde, yangın sonlanıncaya kadar günlerce arazi koşullarında ağır ve tehlikeli işlerde sıkıntı kaidelerde çalışacağından işin niteliği gereği yalnızca erkek adayların müracaatları alınacaktır.)

• 30 yaşından gün almamış olmak.
Aşçı Özel Koşulları

• En az ilköğretim mezunu en çok lisans mezunu olmak.

• Aşçılık mesleğini yapmaya mahzur olacak bir hastalığının bulunmadığına ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs önlemleri kapsamında kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

• Aşçılık Meslek Kolu ile ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Bitirme Dokümanı, Yetki Dokümanı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Evrakı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik evraklarından rastgele biri,

• Aşçı (Seviye 4) Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [13UY0182-4],

• Ortaöğretim Aşçılık kısmı Mezuniyet Evrakı,

• Önlisans yahut Lisans Aşçılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak İdaresi, Yemek Pişirme Teknikleri kısımlarının en az bir adedine ilişkin Mezuniyet Evrakı,

• Üstteki evrakların en az bir adedine sahip olmak.

• En az 3 yıl alanında mesleksel deneyim sahibi olmak ve belgelendirmek (SGK Hizmet Dökümü ile yahut ilgili meslek odası onaylı Bonservis evrakı ile belgelemek).

• 40 yaşından gün almamış olmak.
İş Makineleri Bakım ve Onarımcısı Özel Kuralları

• Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına pürüz olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat pürüzü olmaksızın arazi kurallarında çalışabilir olduğuna ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs önlemleri kapsamında kelamlı ve uygulamalı imtihanda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

• Motor tamir ve bakım personelliği yahut Kaporta kaynak demir servis personelliği yahut Şase servis personelliği meslek kolları ile ilgili mezuniyet dokümanı (Ortaöğretim/Önlisans)

• Motor tamir ve bakım personelliği yahut Kaporta kaynak demir servis personelliği yahut Şase servis personelliği meslek kolları ile ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığından onaylı Bitirme Dokümanı, Yetki Dokümanı, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Dokümanı, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik dokümanlarından rastgele biri

1. Çelik Kaynakçısı Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [11UY0010-3],

2. İş Makinesi Bakım ve Onarımcısı Mesleksel Yeterlilik Evrakı [20UY0408-4],

3. Otomotiv Gövde Onarımcısı Mesleksel Yeterlilik Evrakı [14UY0191-4],

4. Otomotiv Gövde Onarımcısı Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [14UY0191-5],

5. Otomotiv Kaportacısı Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [11UY0006-3],

6. Otomotiv Kaportacısı Mesleksel Yeterlilik Evrakı [11UY0006-4],

7. Otomotiv Sac ve Gövde Kaynakçısı Mesleksel Yeterlilik Evrakı [12UY0053-3],

8. Otomotiv Sac ve Gövde Kaynakçısı Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [12UY0053-4],

9. Otomotiv Mekanikçisi Mesleksel Yeterlilik Evrakı [11UY0021-4],

10. Otomotiv Elektromekanikçisi Mesleksel Yeterlilik Dokümanı [11UY0020-5], dokümanların en az bir adedine sahip olmak.

• En az “B” sınıfı şoför dokümanına sahip olmak,

• En az 3 yıl alanında mesleksel deneyim sahibi olmak ve belgelendirmek. (SGK Hizmet Dökümü ile yahut ilgili meslek odası onaylı Motor tamir ve bakım personelliği yahut Kaporta kaynak demir servis personelliği yahut Şase servis personelliği meslek kolları ile ilgili Bonservis evrakı ile belgelemek)

• 35 yaşından gün almamış olmak
Buldozer (Dozer) Operatörü Özel Koşulları

• İlan tarihi itibariyle en az 1 yıllık Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Dozer Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak,

• Sıhhat Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik Raporu alabilecek durumda olmak,

• Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına pürüz olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat mahzuru olmaksızın arazi kurallarında çalışabilir olduğuna ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak,

Greyder Operatörü Özel Kaideleri

• İlan tarihi itibariyle en az 1 yıllık Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Greyder Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak.

• Sıhhat Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik Raporu alabilecek durumda olmak

• ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına pürüz olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat manisi olmaksızın arazi koşullarında çalışabilir olduğuna ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak.

Ekskavatör(Kazıma Ve Yükleme) Operatörü Özel Kaideleri

• İlan tarihi itibariyle en az 1 yıllık Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı Ekskavatör Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak.

• Sıhhat Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik Raporu alabilecek durumda olmak

• Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına mani olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat manisi olmaksızın arazi kurallarında çalışabilir olduğuna ait Tam Teşekküllü Resmi Sıhhat Kurumlarından sıhhat raporu alabilecek durumda olmak.

• 40 yaşından gün almamış olmak

Adayların esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden İŞKUR üyelikleri ile yahut e-Devlet şifresi ile giriş yapmaları gerekmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan daha sonra çıkan ekranda ” İş İlanları ” yazan kısma tıklayınız.

daha sonrasında ise açılan ekranda ” İşyeri Çeşidi ” yazan kısımda “kamu” seçeneğini seçerek “İşyeri Ünvanı” yazan kısma ” ORMAN GENEL MÜD. ” yazıp ” Ara” Butonuna tıkladıktan daha sonra ilgili ilanlar karşınıza çıkacaktır.