HSK KPSS 60 puan ile en az lise mezunu işçi alımı yapıyor! Müracaat koşulları aşikâr oldu!

Pehlione

Global Mod
Global Mod
Yargıçlar ve Savcılar Konseyi Genel Sekreterliği bünyesinde istidam etmek üzere en 5 Data Hazırlama ve Denetim İşletmeni (VHKİ) ve 5 hizmetli alımı yapacağını deklare etti. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü unsurunun (A) fıkrası kapsamında istihdam edilecek olan çalışanlardan en az KPSS 60 puan alma kuralı aranıyor. Kelamlı yahut uygulamalı imtihana tabi tutulacak en az lise mezunu adaylar içinden işçi temini için seçim yapılacak. İşte 2021 Yargıçlar ve Savcılar Konseyi Genel Sekreterliği işçi alımı bilgileri…

Müracaatlar Ne Vakit Sona Erecek?

Yargıçlar ve Savcılar Konseyi Genel Sekreterliği işçi alımı müracaatları 4 Ekim 2021 tarihi prestiji ile başlayacak. Adaylar 8 Ekim 2021 tarihi saat 17.30’a kadar gerekli evraklar ile birlikte Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA adresinde yer alan Yargıçlar ve Savcılar Şurasına şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

Müracaat Kaideleri neler?

1- Türk vatandaşı olmak,

2- Son müracaat günü olan 08/10/2021 tarihi prestiji ile 657 sayılı Kanunun 40 ıncı unsurundaki yaş kurallarını taşımak ve merkezî imtihanın (lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü prestijiyle 36 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1985 ve daha sonrası doğumlu olanlar),

3- Bilgi Hazırlama ve Denetim İşletmeni için Fakülte/yüksekokulların bilgisayar kısmı, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet kısmı, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi yahut öbür lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar kısımlarından mezun olmak yahut en az lise ve dengi okul mezunu olup, müracaat tarihinde Ulusal Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar kararı verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,

4- Hizmetli için en az lise yahut dengi okul mezunu olmak,

5- Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

6- Türk Ceza Kanununun 53 üncü hususunda belirtilen mühletler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir cürümden dolayı bir yıl yahut daha fazla mühletle mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı kabahatler, Anayasal nizama ve bu sistemin işleyişine karşı kabahatler, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kabahatten kaynaklanan malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçakçılık kabahatlerinden mahkûm olmamak,

7- Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veyahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

8- Bilgi Hazırlama ve Denetim İşletmeni takımı için; ÖSYM tarafınca 2020 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (B) Kümesinden; lisans mezunları KPSSP(3), ön lisans mezunları KPSSP(93) ve lise mezunları KPSSP(94) puan çeşidinden en az 70 puan almış olmak.

9- Hizmetli takımı için; ÖSYM tarafınca 2020 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (B) Kümesinden; lisans mezunları KPSSP(3), ön lisans mezunları KPSSP(93) ve lise mezunları KPSSP(94) puan çeşidinden en az 60 puan almış olmak.

10- misyonunu devamlı yapmasına mahzur olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

RESMİ İLAN METNİ